"Melo'nun şutlarını babama anlatacak"

"Bayramda ağabeyimle babamın mezarını ziyaret etmiştik. Ağabeyim babama başarılarını, Galatasaray'ı izlerken nasıl fotoğraflar çektiğini anlattı. Şimdi aynı mezarda bir gazetenin sayfaları gibi iç içe yatacaklar"

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Türkiye'nin en iyi spor foto muhabirlerinden Erkan Koyuncu'nun hayat hikayesi yürekleri burktu. Babası Selahattin Koyuncu'dan öğrendiği spor muhabirliğini ve en güzel fotoğrafları çekmenin heyecanını yıllarca gazete sayfalarına taşıyan Erkan, 21 yıl önce kaybettiği babasının yanına uğurlandı. Kardeşi Gökhan Koyuncu, "Onlar bir gazetenin sayfaları gibi iç içe yatacaklar. Bu kez ağabeyim babama anlatacak Melo'nun şutlarını, Selçuk'un paslarını..." dedi.

MESLEĞİ BABASI ÖĞRETTİ

Erkan Koyuncu, henüz 37 yaşındaydı... Galatasaray'ın idmanını izlemek için gittiği Florya Tesisleri'ndeki otomatik kapı, onun için ölüm kapısı oldu. Tesisin tonlarca ağırlıktaki demir kapısı kapanınca Koyuncu'nun kafası bir anda sıkıştı. Yapılan tüm müdahaleler sonuçsuz kaldı. Erkan Koyuncu, spor muhabirliğine babası Selahattin Koyuncu sayesinde başladı. Babası yıllarca Türkiye'nin büyük takımlarında spor muhabirliği yaptı, onların başarılarını fotoğrafladı. Erkan da babasının gittiği yoldan gitti. Babası ile birlikte daha küçük yaşlarda gazeteye gider, onunla beraber idmanlarda en güzel fotoğrafı çekebilmek için koşardı. Gazetecilik aşkı ve deklanşöre basma refleksi de işte o yıllardan...

"İŞİNE AŞIKTI"
Babası gibi genç yaşta bu dünyadan ayrılan Erkan Koyuncu, babasıyla aynı mezarlıkta yatacak. Kardeşi Gökhan Koyuncu, ağabeyinin meslek aşkını şu sözlerle anlatıyor: "Ağabeyimin öyle bir meslek aşkı vardı ki, gece saat kaç olursa olsun baktığı takımın hep yanında olurdu. Ben onun gibi işine aşık birini daha tanımadım" dedi. Gökhan Koyuncu, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü ağabeyi Erkan ile birlikte çok sevdikleri babasının Edirnekapı'daki mezarına gidip, ziyaret ettiklerini belirterek, "Ağabeyim babama başarılarını anlattı. Galatasaray'ı izlerken nasıl fotoğraflar çektiğini anlattı. Ağabeyim ve babam şimdi aynı mezarda bir gazetenin sayfaları gibi iç içe yatacaklar. Zaten birlikte hep futboldan, çektikleri fotoğraflardan bahsederlerdi. Şimdi, ağabeyim babama anlatacak Melo'nun şutlarını, Selçuk'un paslarını, Burak'ın gollerini..." ifadelerini kullandı.

AŞKOLSUN SANA ÇOCUK!
Genç yaşta babası Selahattin Koyuncu'yu kaybeden Erkan Koyuncu, meslek hayatı boyunca onun izinden giderek Türkiye'nin başarılı foto muhabirleri arasına adını yazdırdı. Babasının cenaze namazında en önde saf tutan (yukarıda) o genç çocuğu, dün 37 yaşında toprağa verdik.

EŞİNE VE ÇOCUKLARINA HASRET GİTTİ
Babası Selahattin Koyuncu 23 Ocak 1993'te, 47 yaşında iken vefat etti. Erkan, annesi ve iki kardeşi ile yapayalnız kalmıştı. Baba mesleğini icra etmek için kolları sıvayan Erkan, Hürriyet Gazetesi'nde babasının bıraktığı bayrağı teslim aldı. Daha sonra da Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Tam 15 yıldır Sabah Gazetesi'nde çalışıyordu. Pınar Bedriye Koyuncu ile evli olan Erkan Koyuncu, ilk çocuğuna ona hayatı öğreten babası Selahattin'in (12) ismini verdi. 6 yıl önce dünyaya gelen kızına ise Seda ismini koydu.. Eşine ve 2 çocuğuna hasret gitti bu dünyadan... Erkan, G.Saray'ın Avusturya kampını izlemek için yurt dışına giderken, ailesini de eşinin memleketi Kayseri'ye göndermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Melo'nun şutlarını babama anlatacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN