Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben cimri adamım

"Seçilirsem ilk icraatım mali ve idari portreyi önüme koymak ve 210 günlük bir çalışma düzeni hazırlamak. Taraftara 4. yıldızı vadediyorum. Şampiyon olmak için ne gerekiyorsa yapacağız."

Giriş Tarihi: 11.10.2014
"Teknik kadroda değişim öngörmüyoruz. Kimleri yemedik ki biz! Rijkaard'ı, Feldkamp'ı, Mancini'yi, Lucescu'yu yedik. Ancak Cesare Prandelli'yi kimseye yedirmem."

Galatasaray Başkan Adayı Duygun Yarsuvat, 25 Ekim'deki seçim öncesi ilk kez dün GS TV'ye konuştu. Başkanlığa neden talip olduğundan, seçilmesi halinde yapacaklarına kadar birçok konuya değinen Yarsuvat, Mayıs 2015'ten sonra da görevde olmayacağını açıkladı. Prandelli, TFF, Fenerbahçe, şike süreci ve E-Bilet hakkındaki düşüncelerini de açıklayan Yarsuvat, şunları anlattı:

MAYIS 2015'TE BIRAKACAĞIM
Seçilirsem ilk icraatım herhalde mali ve idari portreyi önüme koymak, 210 günlük bir çalışma düzeni hazırlamak ama bir sloganımız var; "Dördüncü yıldız." Taraftarımıza dördüncü yıldızı vadediyorum. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Kısa bir sürede derinlemesine değişiklikler yapamazsınız. Bu sürede diğer arkadaşlara, hem kulübü bilme hem de hazırlık yapma şansı vereceğiz. Benim 5 sene, 10 sene başkanlık yapmak gibi bir hevesim yok. Mayıs 2015'te ben görevi bırakacağım. O süreye kadar gerekli hazırlıklar yapılsın.

FUTBOLU KİM YÖNETECEK?
Futbolu ben yönetmeyeceğim. Futboldan bir arkadaşımız sorumlu olacak, o kişi bana sorumlu olacak. Benim idaremde herkesin bir sorumluluğu olacak. Ben yetkiyi dağıtır, bunu kontrol ederim. Futboldan, basketboldan sorumlu olabilecek arkadaşlar var. Listeme baktığınız vakit, kimin nerede görev alacağı bellidir zaten.

PRANDELLİ GÖREVDE KALACAK

Bence, başkan değişiminin pozitif yansıması gerekir. ne teknik kadroda, ne de sporcu kadrosunda bir değişim öngörmüyoruz. Gerek oyuncular, gerek teknik kadro branşının en iyilerinden. İtalyan milli takımının antrenörü geldi, bunu ben niye değiştireyim. Galatasaray'ı hepimiz takip ediyoruz. Kimleri yemedik ki biz? Rijkaard'ı, Feldkamp'ı, Mancini'yi, Lucescu'yu yedik. Benim görev sürem boyunca Prandelli devam edecek.

AVRUPA'DA İLK 20'DE
Türkiye'de ağır eleştirilere uğrayan Prandelli, ESPN tarafından yapılan değerlendirmede Avrupa'nın en iyi 20 teknik direktörü arasına girdi. 17. sıradaki İtalyan hoca, 19. sırada bulunan Wenger'i de geçti.

TFF'YE DOSTANE YAKLAŞACAĞIM!
Ocak ayında yapılan transferler doğru transferler değildir. Kimse iyi oyuncusunu devre arasında bırakmak istemez. Galatasaray'ın parasını, yeni oyuncular alacağız diye ıvır zıvıra harcamak istemiyorum.
Şayet seçilirsem, TFF'ye dostane yaklaşmayı isterim. Parmağı göze sokarmışçasına, Galatasaray aleyhine bir takım kararlar alırlarsa Galatasaray için şahin olurum. Kimseyle aram kötü değildir ama ben Galatasaray'ı kimseye yedirmem. Federasyon başkanı da olsanız, Galatasaray başkanı da olsanız, insansınız. Birbirinizi sevmelisiniz. Bu Türk futbolunun üzerinde bir sorundur.

ŞİKE DAVASINDA SONUCU BEKLEYECEĞİZ
3 Temmuz, Türkiye spor hayatında bomba gibi düşen bir olay. Her dengeyi değiştirmiştir. Eğer bu olay var ise, bu benim görevim değil, mahkemeler halledecektir, yapılmış ise hüküm verilip cezalandırılması gerekir. Bunun sonuçlarını göreceğiz, bekleyeceğiz.
Aziz Yıldırım'ın avukatı olan yönetici adayı İlhan Köksal, ülkenin en iyilerinden biridir. Demek ki İlhan ile gurur duymamız gerekiyor. Biz fakülteden çıktığımızda, avukatlar olarak yemin ederiz. Tıpkı doktorlar gibi. Mesela, Galatasaraylı bir doktor, Fenerbahçeli bir hasta gelse "Hayır ben bakmam, çünkü sen Fenerbahçelisin" mi demeli? Bu olayı böyle değerlendirmek lazım.
Ben çok cimri bir adamımdır. Hiçbir şeyimi satmam. 2015'te sözleşmesi bitecek Ada'yı Galatasaray'a, sahibine teslim edeceğim. Galatasaray, koca kulübü idare ediyor, bir adayı mı idare edemeyecek. Eğer, bu ada işletilecekse Galatasaray işletecektir.

STATLARDA E-BİLET OLMAMALI
Elektronik biletin olmaması taraftarıyım. Futbol maçı bir heyecandır. Niye koymuşlardır bu bileti, seyirciyi tespit edebilmek için. E ne oldu, 300 kişi, 500 kişi geldi. Beşiktaş maçında seyirciler yer değiştirdi. Nasıl tespit edeceksiniz? Kanunda PassoLig yok. Sadece e-bilet var. Bu bilet, sporculara yapılan bir hakaret. Mesela, tiyatroya gittiğinizde PassoTiyatro mu soruyorlar? Konsere, sinemaya falan giderken bunu mu istiyorlar?

KİTLEDEN İNTİKAM ALINMAZ!
Öç alma duygusu, insandan kaynaklanır. Ancak, kabul edilebilir değil. Galatasaray'da başkanlık yapmış olan birinin, bu duygusunu törpülemesi lazım. Galatasaray'ı aslan olarak kabul ediyorum ben, yavrularını çakallara vereni aslan kabul etmem. Bazıları davalar açtılar. Bu durumlardan vazgeçmeleri gerekiyor. Eğer ibra edilmedilerse, sorunu kendilerinde aramalılar. Kitleden intikam alınmaz, o kitle sizi yer.

G.SARAY'I AŞAĞILADILAR
(F.Bahçe-G.Saray basketbol maçı) 17 Haziran'da Galatasaray aşağılanmıştır. Bunun için mücadele etmek gerekirdi. Takımı çekmek yerine alternatifler üretmek gerekirdi. Çeşitli gerekçeler vardı. Önlem alınabilirdi. Takımı oraya dayak yemeye göndermem. Bunun önlemi nedir, Valilik'e başvururum. Ankara'ya giderim. Netice alırım. Ezdirmem çocuklarımı.

YARSUVAT'TAN İNCİLER
Ali Dürüst ve Refik Arkan'ın listemde yer alacağı haberi doğru ama henüz düşünce aşamasındalar. Karar onların.
Abdurrahim Albayrak'ı tercih sebebim, Galatasaray sevgisiyle yatıp-kalkıyor olması.
Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı arkadaşlarım var ama Galatasaray'a zarar verirlerse ilişki biter.
Bize diyorlar ki "5 tane yabancıyla Avrupa'da başarılı ol." Chelsea'de bir tane İngiliz oyuncu oynuyor!
Adnan Polat 10 milyonluk çatı kaynağını stadyumun içine harcadı.
Galatasaray kadın basketbol takımı ile kıvanç duyuyoruz. Ancak, biraz masraflı bir takım oldu sanki. Bu masrafları kısmalıyız. Sadece futboldan para kazanabiliyoruz. UEFA'ya verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben cimri adamım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN