Gelmiyorum

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Gelmiyorum

Gökhan Töre ile yaşadıkları silahlı olay sonrası ay-yıldızlı forma için uzun süre sonra davet alan gurbetçi futbolcu, milli kariyerini sonlandırma pahasına davete katılmayacağını açıkladı

Milli Takım kampında Beşiktaşlı Gökhan Töre'yle yaşadıkları silahlı tartışma nedeniyle Hakan Çalhanoğlu ile birlikte uzun süredir Milli Takım'a davet edilmeyen Ömer Toprak, Fatih Terim'in Hollanda maçı için yaptığı çağrıya olumsuz cevap verdi. Ömer Toprak da bu gelişmeyi doğrularken Alman basınında gurbetçi futbolcunun Milli Takım kariyerinin sonlanması pahasına bu kararı verdiğine dikkat çekildi. Kicker'da yer alan habere göre; Almanya ziyareti sırasında Hakan Çalhanoğlu ile görüşüp uzlaşan Fatih Terim, Ömer Toprak ile kısa bir diyalog dışında görüşmedi. Bu durumdan rahatsız olan Ömer de TFF'ye bir daha Milli Takım'a çağrılmak istemediğini iletti. Fatih Terim'in buna rağmen aday kadroya çağırdığı defans oyuncusu ise Milli Takım kariyerine nokta koyma pahasına gitmeme kararı aldı. Kicker Gazetesi, Ömer Toprak'ın çağrıya olumsuz yanıt vermesi hakkında, "Normal birisi kendisini ölümle tehdit eden kişiyle aynı takımda oynamak istemez" yorumunu yaparak Ömer'in tavrını, "Mantıklı bir adım" olarak okurlarına duyurdu.

ÖMER CEZA ALACAK MI?
Futbol Disiplin Talimatı Madde 51'e göre; Ömer Toprak'ın para ve men cezası alma ihtimali bulunuyor. İşte ilgili madde: "Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır. (2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65 bin TL ila 130 bin TL arasında para cezası verilir."

MİLLİLER BUGÜN YOLCU
Dün akşam saatlerinde Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanan milliler bugün Hollanda maçı öncesi dört günlük kamp için Almanya'ya gidecek. Perşembe gününe kadar çalışmalarını burada sürdürecek ay-yıldızlılar, Cuma günü Hollanda'ya geçecek ve cumartesi günü 21.45'te Hollanda ile karşılaşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelmiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN