'Rekabet lige kalite getirecek'

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst, bu sene yeni yabancı kuralıyla birlikte lig yarışının çetin geçeceğini belirtip, "Bu rekabetten kalite doğacak ve Süper Lig'in marka değeri yükselecek" dedi

Giriş Tarihi: 29.7.2015
'Rekabet lige kalite getirecek'
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Ali Dürüst, 14 yabancı kuralının lige kalite getireceğini söyledi. Süper Lig'in önceki yıllara göre daha çetin ve zorlu geçeceğinin altını çizen Dürüst, "Tüm takımlar çok iyi hazırlanıyor. Yeni transferler yaptılar. Önemli olan Süper Lig'in kalitesini artırmaktı ve bunu sahaya yansıttığımız zaman hem ligimizin değeri artacak, hem de zevkli ve güzel bir sezon izleyeceğiz. Şimdiden tüm takımlarımıza yeni sezonda başarılar diliyorum. Fair-Play'in başrolde olduğu bir sezon olsun" diye konuştu.

TÜRKLER DE HAK ETTİĞİ YERE GELECEK
Bu sezondan itibaren Süper Lig takımlarının 14 yabancı oyuncu oynatmasının rekabeti artıracağını belirten Ali Dürüst, "Türk oyuncular da gerçekçi olmak durumunda olacak. Bu sayede Türk oyuncular da hak ettikleri yere gelecekler. Yurt dışında oynayacaklar ve ülkemizi temsil edecekler. Onun için bu rekabetten kalite doğacak, bu kalite de bizim ligimizin marka değerini yükseltecek" ifadelerini kullandı.

TFF'NİN GÖREV DAĞILIMI
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni yönetiminin görev dağılımı yapıldı: Servet Yardımcı: 1. Başkanvekili, FIFA, UEFA ve Dış İlişkiler, Nihat Özdemir: Başkanvekili, Tesisler ve Yatırımlar, Hüsnü Güreli : Başkanvekili, Mali İşler, Hukuk, Ali Dürüst: Başkanvekili, Milli Takımlar, İbrahim Usta: Başkanvekili, Kulüp Lisans, Cengiz Zülfikaroğlu: İdari İşler ve Organizasyonlar, Engelliler, Ali Düşmez: Amatör Futbol, Kaan Terzioğlu: Projeler, Yaşar Aşcıoğlu: Tesisler, Erhan Kamışlı: PTT 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig, Profesyonel Kurul,A laaddin Aykaç: Dış İlişkiler, Mustafa Çağlar: Sponsorluk ve Pazarlama, Ahmet Gökçek: E-Bilet, Arif Koşar: Menajerleri Değerlendirme Kurulu, Mete Düren: Basın Sözcüsü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rekabet lige kalite getirecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN