Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arda Turan dünyaya seslendi

Giriş Tarihi: 14.3.2016 14:13 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 15:57
Arda Turan dünyaya seslendi
Barcelona'nın Türk yıldızı Arda Turan, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya çağrıda bulunarak, "Şimdi bizim acılarımızı paylaşma zamanı. Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın" dedi.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI
TERÖR SALDIRISINA SPOR DÜNYASINDAN TEPKİ YAĞDIInstagram hesabından, Başbakan Davutoğlu'nun da katıldığı Paris'teki terör saldırısını protesto yürüyüşünün fotoğrafını paylaşan Arda, altına tarihi bir çağrı yaptı. Arda Turan, fotoğrafla paylaştığı Türkçe ve İngilizce yorumda şunları kaydetti:

Şimdi bizim acımlarımızı paylaşma zamanı. Bütün dünyaya sesleniyorum. Bu sadece bizim problemimiz değil; senin, benim, hepimizin. Teröre karşı tek vücut olma zamanı. Biz bu dünya üzerinde toprağa düşen her can için gözyaşı döktük. Acılar sizin coğrafyanızı sardığı zaman sizlerle beraber üzüldük. Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın. Çünkü insanın değerini belirleyen, yaşadığı coğrafya değildir. Biz sizin acılarınızda elimizi uzattık, beraber ağladık. Şimdi benim ülkemde hiç bilmediğiniz evlerde; anneler, babalar, kardeşler, eşler ağlıyor. Tepkinizi şimdi gösterin. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir sporcu olarak bekliyorum bunu. Hepimiz bekliyoruz. Çünkü bu; sadece bizim acımız değil. Terör sadece bizim terörümüz değil .Terrorists are trying to destabilise the peace and brotherhood in my country. It's not only my problem, it's not only yours but its ours. Today my country is bleeding, tomorrow it can be yours. Today it's time for you all to stay in total solidarity with my lovely country Turkey. The time has come to unite against all kinds of terrorism. !!!!


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arda Turan dünyaya seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN