Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onore ettim

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Onore ettim

maçında Selçuk çıkınca, Emre’nin getirdiği pazubandı takmayan Sabri, taraftardan tepki alınca kendini savundu: Emre Çolak çok eleştirilmişti. Ona destek verdim ve onore ettim!

'da bir kez daha kaptanlık krizinin baş aktörü olan Sabri kendini savundu ve "Rize maçından sonra Emre Çolak eleştirilmişti. Emre'ye destek vermek ve onore etmek için onun takmasını istedim" şeklinde konuştu. "Emre bana pazubandı getirince ona 'Sen tak' dedim. O da 'Olur mu ağabey, kaptan sensin' deyince ben de onun takmasında ısrarcı oldum. Sonra yerime geri döndüm. Galatasaray kaptanlık pazubandı bizim şerefimizdir. Onu takmamak gibi bir hareketi hiçbir futbolcu yapmaz" diyen Sabri'ye Türk Telekom Arena'da 4-1 kazanılan maçının ardından sosyal medyada Galatasaray taraftarının çığ gibi büyüyen tepkisi ve kızgınlığı yüzünden idarecilerden uyarı geldiği ve tecrübeli oyuncunun bu açıklamayı yaptığı öğrenildi.

BURSA'YA İMZA ATACAK

Yeter artık...

Sabri, "Emre'yi ağır eleştiriyorlar. Kaptanlık bandını Emre'yi onore etmek için verdim" demiş. Sabri'nin bu açıklaması, "Şıracının şahidi bozacıdır" atasözüne benziyor. Sabri'nin bandı Emre'den almaması, Selçuk'la yaşadığı küskünlüğün göstergesidir. Selçuk eğer Emre'ye, "Al bu bantı Sabri'ye ver" demeyip kendi gidip verseydi Sabri de bal gibi takardı. Galatasaray'ın kaptanlık bandını takmamak da ne demek? Sizler kişisel husumetleriniz yüzünden tepişeceksiniz, birbirinize selam vermeyeceksiniz, saha içerisinde pas atmayacaksınız bedelini ise Galatasaray ödeyecek. Yeter artık aklınızı başınıza alın... Bizlere de üç maymunu oynamayı lütfen bırakın.
Levent TÜZEMEN

"Sabri Reyiz!"

Sabri, Galatasaray kadrosunda en uzun dönem forma giyen olduğu için kaptan olması gerektiğine inanıyor ama futbol takımlarında kronolojik hiyerarşi her işlemez. Sabri'de liderlik için gerekli özellikler yok. Sabri uzun yıllar önce tribünlere üçlü çektiren "amigo futbolcu" olmayı tercih etti. Galatasaray formasının üzerine ceketi omuzlarına alıp "Sabri Reyiz"liğe soyunan, kendini karikatürleştiren bir futbolcunun, 'Taçsız Kral' Metin Oktay'ın; 'İmparator' Fatih Terim'in, 'Cesur Yürek' Bülent Korkmaz'ın kaptanlık yaptığı bir kulüpte pazubandı takmayı bırakın; bu kadar gereksiz polemik ve kaprisle bunca zaman Florya'da kalabilmesine şükretmesi lazım.
Bülent TİMURLENK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onore ettim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN