Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 milyon €’ya 7 transfer!

Başkan Usta: “Transfer bütçemiz 20 milyon . 10 milyona gençleri takımda tutacağız. 10 milyon ’ya ise 7 transfer yapacağız...”

Giriş Tarihi: 29.5.2016
10 milyon €’ya 7 transfer!
Başkanı Muharrem Usta, Divan Kurulu'nda kulübün mali yapısı ve transferlerle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Usta'nın satır başları şöyle:

GÖNÜL isterdi ki borçlarını da zamanında ödeyebilen kulüp olsun. Biz bütçe disiplini için kulübümüze destek vermezsek buradan çıkamayız.
GÖREVE geldiğimizde Trabzonspor'un 240 milyon gideri, 140 milyon geliri vardı. Personel, futbolcu diğer giderleri 60 milyon düşürdük.
ŞU ana kadar kredi kullanmadık, 45 milyon TL yönetim olarak kulübe para koyduk, 25 milyon şahsi kredi çektik kulüp için çünkü Trabzonspor'a faiz ödetmek istemiyoruz.
KULÜBE Mbia'nın satışı dışında 1 kuruş para girmedi.
ŞU dakika itibariyle 230 milyon TL paraya ihtiyacımız var. Bunun 103 milyonu futbolcu ödemeleri, 60 milyon kulüplere bonservis borcu, 35 milyonu menajer ödemeleri.
GÖREVE geldiğimde Trabzonspor ağır yaralıydı. 4-5 aydır bu yarayı pansuman yapmakla kanı durdurmakla uğraşıyoruz.
UEFA'ya 4 yılda ayağa kalkarız' dedik, 3 yılda anlaştık. Keşke TFF yapsaydı bu işleri biz de Avrupa kapılarında uğraşmazdık. Sportif A.Ş'nin bizden önceki 6 aylık borcu 95 milyon . Biz 20 milyon zararda anlaştık, eğer olmazsa UEFA'dan 2 yıl men cezası gelir.
KULÜPTEN göndereceğimiz oyuncuların maliyeti 70 milyon TL... 20 milyon Euro bütçemiz var. 10 milyon Euro'ya genç ağırlıklı oyuncuları tutacağız. 10 milyon Euro'ya ise 7 transfer yapacağız.
SADECE 5 yıllık teknik direktörlük maliyeti kulübümüze 12 milyon Euro'ya patladı.

TÖRE VE OĞUZHAN'I HERKES
istiyor! "Ben bir önceki seçimde de adaydım, kaybettim. Fikret Orman da 1 yıl kadar öncesinde Beşiktaş'a başkan oldu. Beşiktaş'ın geldiği nokta ortada, Trabzonspor'un geldiği yer ortada. Şimdi Gökhan Töre'yi, Oğuzhan Özyakup'u herkes istiyor. Beşiktaş bunları satarsa para kazanacak. Peki biz kimi satacağız? Bu durumda biz de Metin Korkmaz'a diyoruz ki kurtulmak istediğimiz oyuncular var... Bunları satmamız gerek. Elimizdeki oyuncuları en iyi fiyata göndermek için çırpınıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 milyon €’ya 7 transfer!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN