Sevinç&Hüzün

Giriş Tarihi: 22.6.2013

Akdeniz Oyunları'nın ilk gününde altınla sevinirken, doping haberiyle üzüldük

Halterde 62 kiloda Bünyamin Sezer koparmada altın, silkmede gümüş madalya kazandı. Sibel Özkan da gümüş aldı. Aynı gün Halter Erkek Milli Takımı'nda mücadele edecek sporculardan sekizi dopingli oldukları için kadrodan çıkartıldı.

Bünyamin 135'i kaldırdı, altını kaptı
17. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'ye ilk altın Bünyamin Sezer'den geldi. Sezer, 62 kiloda koparmada 135 kiloyla altın, silkmede 151 kiloyla gümüş madalya kazandı. Milli sporcu koparmada ilk hakkında 131 kilo, 2. hakkında 135 kilo kaldırdı. Silkmede altını ise Ahmet Saad 156 kiloyla aldı. Kadınlarda ise Sibel Özkan Konak koparmada 48 kiloda gümüş aldı.

Böyle gidersek sporcu bulamayız
Halterde altın sevinci yaşadığımız gün gelen doping haberi ise üzdü. Erkek Milli Takımı'nda 8 sporcu dopingli olduğu için kadrodan çıkarıldı. Dünya şampiyonu Mete Binay, olimpiyat üçüncüsü Sedat Artunç, Avrupa şampiyonu Gökhan Kılıç, Gençler Dünya Şampiyonu Muammer Şahin, dünya ikincisi Mehmet Başol, Avrupa ikincisi Hurşit Atak, Samet Keleş ve Gülbeyi Akti testleri pozitif çıktığı için kadrodan çıkarıldı. Sporcuların dopingi itiraf ettiğini belirten Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, "Böyle giderse yarıştıracak sporcu bulamayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevinç&Hüzün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN