Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Babacan: Teknik sunum çok iyiydi

Giriş Tarihi: 3.7.2013 12:52

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Teknik sunum genel olarak çok iyiydi. Benim izlenimim, IOC üyelerinin sunumumuzdan oldukça memnun kaldığı yönünde" dedi.

Babacan'ın liderliğindeki İstanbul 2020'nin üst düzey heyetinin, İsviçre'nin Lozan kentindeki Beaulieu Kongre Salonu'nda Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerine yönelik "2020 Aday Şehirler Brifingi"nde basına kapalı gerçekleşen teknik sunumu sona erdi.

Babacan, sunumun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, teknik sunumun genel olarak çok iyi olduğunu belirterek, "Sporcularımız ve teknik delegasyonumuz da bizimle birlikteydi. 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak için çok iyi hazırlandığımıza inanıyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin, toplantıda neler konuşulduğuyla ilgili sorusu üzerine, toplantıların gizlilik kuralları gereği, detay veremeyeceğini söyleyen Ali Babacan, "Birçok konu görüşüldü. Benim izlenimim, IOC üyelerinin sunumumuzdan oldukça memnun kaldığı yönünde" ifadelerini kullandı.

Babacan, İstanbul'un uzun yıllardır birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığına dikkati çekerek, son olarak Mersin'de düzenlenen Akdeniz Oyunları'na vurgu yaptı. Babacan, ev sahipliği konusunda Türkiye'nin ne kadar başarılı olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini kaydetti.

Babacan, Türkiye'nin, Akdeniz Oyunları'nın hazırlıklarını 18 ayda tamamladıklarını da ifade ederek, başarılı bir organizasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da "Sorulara cevap verdik, bir kere daha İstanbul'u, Ulusal Spor Planımızı anlattık" dedi.

Sporcuların da kendileriyle birlikte olduğunu hatırlatan Kılıç, "Türkiye'nin bütün sektörlerinin neler başarabileceği konusunda zaten performansımız ortada" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Babacan: Teknik sunum çok iyiydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN