Voleybolda dev işbirliği

DenizBank, CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi'ne ismini verdi.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 16:28
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ile DenizBank arasında arasında önemli bir iş birliğine gidilirken, bayanlarda ve erkeklerde CEV Şampiyonlar Ligi organizasyonunun 3 yıl süreyle isim sponsoru DenizBank oldu.

Gerçekleştirilen anlaşma nedeniyle Swissotel'de düzenlenen basın toplantısında, CEV Başkanı Andre Meyer, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş , Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, milli voleybolcu Neslihan Demir, dünya voleybolunun önemli isimlerinden Rus sporcu Tatyana Gracheva ile Fenerbahçe forması giyen Sırp oyuncu Vladimir Grbic de hazır bulundu.

CEV Şampiyonlar Ligi'ne 2013-2014 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca isimlerini verdiklerini kaydeden Hakan Ateş, Avrupa'da voleybolun kıtasal yönetim organı konumundaki CEV ile güçlerini birleştirerek, spor alanındaki varlıklarını daha da sağlam temellere oturttuklarını belirterek, "Bir Türk bankasının adını, Avrupa'nın en prestijli voleybol şampiyonasına taşıyoruz" dedi.

CEV ile yaptıkları iş birliğinin, kendisini en çok gururlandıran projeler arasında yer aldığını aktaran Ateş, şöyle konuştu:

"Avrupa'da voleybolun patronu konumundaki CEV ile bizleri bir araya getiren bu tarihi iş birliği, spora destek olma misyonumuzu daha da ileri taşırken, son yıllarda uluslararası arenada büyük başarılara imza atan Türk voleyboluna da bir teşekkür niteliği taşıyor. Diğer yandan DenizBank için voleybol sporunun önemini artıran bir başka konu daha var. Voleybol Erkekler Şampiyonlar Ligi tarihine baktığımızda kupayı en çok müzesine götüren ülkenin Rusya olduğunu görüyoruz. Bu açıdan, ana hissedarımız Sberbank'ın da ülkesi olan Rusya ile son yıllarda Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde kupalara adeta ambargo koyan Türkiye için voleybol, muhteşem bir ortak payda sunuyor. İş birliği anlaşmamızın taraflara ve Türk sporuna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum"

MEYER: "CEV VOLEYBOL ŞAMPİYONLAR LİGİ GELECEK YILLARDA DA MANŞETLERDE YER ALACAK"

CEV Başkanı Andre Meyer, Şampiyonlar Ligi'nin, dünyanın en iyi voleybol oyuncularıyla uluslararası platformda büyük önem teşkil eden bir ürün yarattığını söyledi.

Kulüplerin yoğun ilgisine kayıtsız kalmayarak, katılımcı sayısını erkeklerde 28'e, bayanlarda ise 24'e çıkardıklarını ifade eden Meyer, "Daha fazla kulübün bu eşsiz aileye katılması yönünde bir adım attık. Hepinizin bildiği üzere Türkiye, Bayanlar Şampiyonlar Ligi'nde son üç yılda önemli bir başarıya imza attı. Duyduğumuz kadarıyla Türk takımları bu yıl erkeklerde de kupayı müzelerine götürmeye kararlı. Sosyal etkisi de dahil olmak üzere spor konusundaki vizyonumuzu paylaşan bir sponsor olan DenizBank'la ortaklığımız sayesinde, CEV Şampiyonlar Ligi'nin gelecek yıllarda da manşetlerde yer alacağından eminim" diye konuştu.

Organizasyon, üç sezon boyunca CEV Denizbank Erkekler Şampiyonlar Ligi ve CEV DenizBank Bayanlar Şampiyonlar Ligi isimleriyle
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Voleybolda dev işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN