Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitlere armağanımdır

“Er Meydanı’nın yiğitleri olarak yeri gelir bu sahalarda cenk ederiz, gerekirse de tankın karşısına geçer vücudumuzu siper ederiz. Şampiyonluğu, darbe girişimini engelleyen milletime ve bu millet için şehit olmayı göze alan şehitlerimize armağan ediyorum.”

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Şehitlere armağanımdır
655' Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, finalde Mehmet Yeşil Yeşil'i yenen Recep Kara kazandı. 2009 yılında kemerin ebedi sahibi olmak için çıktığı er meydanında, güreşseverlerin tabiriyle bir anlamda "kemerini yakan" Mehmet Yeşil Yeşil'den rövanşı alan Ordulu Recep Kara, Kırkpınar'da 2004, 2007 ve 2008 sonrası dördüncü kez altın kemeri taktı. , şampiyonluğunu demokrasi şehitlerine adarken şu ifadeleri kullandı: "Şampiyonluğu, darbeyi durduran milletime ve bu millet için şehit olan tüm şehitlerimize armağan ediyorum. Bu milletteki dirlik ve birlik olduğu müddetçe, aynı Çanakkale'de olduğu gibi bizi dize getiremezler. Er Meydanı'nın yiğitleri olarak yeri gelir bu sahalarda cenk ederiz, gerekirse de tankın karşısına geçer vücudumuzu siper ederiz."

'BURAYI İHYA EDECEĞİZ'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için geldiği Er Meydanı'nda katılan tüm pehlivanlara başarılar dilerken, "İnşallah önümüzdeki sene Er Meydanı'nı da ihya edeceğiz. Çeşitli düzenlemeler yaparak burayı Kırkpınar'a yakışır bir alan haline getireceğiz'' müjdesini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitlere armağanımdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN