Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çerkezköy OSB Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Fidan: "Üniversite Mezunları İş Bulamıyor"

Giriş Tarihi: 21.2.2015 10:08
Çerkezköy OSB Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Fidan: Üniversite Mezunları İş Bulamıyor
’a bağlı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Cansu Fidan, iş arayanların yüzde 32’sinin üniversite mezunu olduğunu belirterek, lisans mezunlarının iş bulamaz hale geldiğinin dile getirdi.
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikaların İnsan Kaynakları Birimi yöneticileri istihdam toplantısında bir araya geldi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan SGK Çerkezköy Şube Müdürü İshak Marangoz "Sanayi üssü ve ekonominin beyni olan Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum" dedi.
İnsan Kaynakları yöneticileri ile zamanla daha yakından tanışacağının altını çizen SGK Çerkezköy Şube Müdürü İshak Marangoz, "Unutmayın ki 24 saat emrinizdeyim. İstediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Kurumumuzla ilgili bir sıkıntı yaşarsanız her zaman bekleriz" açıklamalarında bulundu.
Çerkezköy OSB Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Cansu Fidan ise, amaçlarının bölgedeki istihdam faaliyetlerine bir nebzede olsa katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, "Bölgemiz sanayicilerinin en önemli sorunlarından birinin de kalifiye eleman bulmak olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda aradığınız nitelikteki elemanları en kısa sürede bulabilmeniz adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz de başvuruların bulunduğu bir havuz oluşturduk ki aradıkları uygun elemanı bulabilsinler" dedi.
2010 yılından bu yana yaklaşık 10 bin kişilik bir havuz oluşturduklarını ifade eden Cansu Fidan, "Bin 600’den fazla adayı iş görüşmesine gönderdik. Bunlardan 150’ye yakını işe yerleştirildi. Havuzda yer alan adayların yüzde 61’i erkek, yüzde 39’u ise kadınlardan oluşuyor. Veri tabanında dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise iş müracaatında bulunan adayların yüzde 32,6’sının lisans mezunu olmasıdır" diye konuştu. Fidan bu tablonun, lisans mezunlarının iş bulamaz hale geldiğinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen toplantı, İstanbul Teknokent Ar-Ge Müdürü Kayhan Bayazıt’ın ’Teknoloji Transfer Ofisi ve Proje Açıklaması’ konulu sunumu ile devam etti. Program, Çerkezköy OSB Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal’ın istihdam ve programlar konulu konuşması ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy OSB Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Fidan: "Üniversite Mezunları İş Bulamıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN