Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen Ve Veliler Çerkezköy’de Kan Bağışında Bulundu

Giriş Tarihi: 21.2.2015 11:48
Öğretmen Ve Veliler Çerkezköy’de Kan Bağışında Bulundu
’ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Gazi Osman Paşa Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy İlkokulu ile Çorlu Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyasına öğretmenler ve veliler büyük ilgi gösterdi.
Çorlu Kızılay Kan Bağışı Merkezi Turan Yavuz ve dört hemşireden oluşan ekip Gazi Osman Paşa Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası kapsamında çalışmalarına başladı. Çorlu Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilileri, "Türk Kızılayı olarak öğrencilerimiz ve velilerimizin desteği ile 2014-2015 eğitim döneminde kan bağışlayarak binlerce hayat kurtarmak ve ileride çocuklarımızın kan bağışını bir davranış şekline dönüştürebilmesini sağlamak amacıyla tüm okullarımızda kampanyalar düzenlemeye ve bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyoruz. 18-65 yaş arasındaki sağlıklı her birey kan bağışlayarak tanımadığı insanların hayatlarını kurtarabilmektedir. Türk Kızılay’ı gezici kan bağış ekiplerinde görev yapan hekimler tarafından gelen tüm gönüllü başvurular değerlendirerek kan bağışına uygun olup olmadığı kontrol edilmekte ve bağışlanan kanlar gerekli testlerden geçirildikten sonra ilçede bulunan hastanelerde tedavi gören ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışladınız bir ünite kandan üç ayrı ürün elde edilmekte ve üç ayrı hastaya kullanılmaktadır" dedi.
Gazi Osman Paşa Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy İlkokulu Müdürü Önder Ayaz ise, okul olarak sosyal sorumluluk kapsamında toplum hizmeti olarak çalışmayı yaptıklarını kaydetti. Kampanyaya katılan velilere ve öğretmenlere teşekkür eden Müdür Ayaz, "Velilerimiz, eğitimcilerimiz toplum hizmeti olarak bu çalışmaya destek verdiler. Bölgede hava muhalefeti olmasına rağmen duyarlılığını göstermiştir. Hepsine okul yönetimi olarak teşekkür ediyoruz" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen Ve Veliler Çerkezköy’de Kan Bağışında Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN