Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı
Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Birinci Oturumu gerçekleştirildi. 15 maddenin görüşüldüğü toplantıda Asyaport limanının yanındaki otoparkın yerinin ’Yük Terminali İdari ve Sosyal Hizmet Alanı’ olarak kullanılmasına karar verildi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında toplanan Belediye Meclisi toplantısında, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adalığı için meclis üyeliğinden istifa eden Çiğdem Koncagül’ün yerine oy çokluğuyla AK Parti’den Nevzat Bahar, MHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adaylığı için meclis üyeliğinden istifa eden Kamil Günay’ın yerine ise oy çokluğu ile CHP’den Mümin Buluş getirildi.
Toplantıda, Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’ya bağlı Barbaros Mahallesi’nde yapımı süren Asyaport Limanı arkasında, Koruma Amaçlı İmar Planında imar yolunda kalan otopark alanında yük terminal kontrol alanı olarak kullanılan yerin ’Yük Terminali İdari ve Sosyal Hizmet Alanı’ olarak kullanılması oy çokluğu ile kabul edildi.
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ REMZİ GARİP: "BÜYÜKŞEHİR EŞİT BÜTÇE DAĞITMIYOR"
Mecliste, Plan ve Bütçe komisyonu kararı alınırken yapılan oylamaya itiraz eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çerkezköy Meclis Üyesi Remzi Garip, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerine eşit şekilde bütçe dağıtmadığını öne sürdü. Remzi Garip mecliste kürsüye çıkarak, "Yatırım programı ile ilgili yapılacak yatırımların ve dağıtımı gösteren liste plan ve bütçe komisyonunda bulunan arkadaşlarımız tarafından elime geçti. Göz gezdirdiğimizde çok profesyonelce hazırlanmış bir yatırım programı olmadığı görülmektedir. Burada rakamları çok genel anlamda ifade edeceğim. Yaklaşık yatırımların sene olarak dağıldığında kimi yatırımlar 2015, kimisi 2017’dir. Buna baktığımızda yaklaşık 800 milyonluk bir rakam görülmektedir. Bu 800 milyon, 4 sene içerisinde yapılabilecek bütün yatırımları kapsamaktadır. İlçe bazında dağılıma baktığımız zaman adaletsiz bir dağılım olduğunu görülmektedir. Bizim bu kısa zaman yaptığımız incelemeler sonunda belediyelere verilen bütçelerde adaletsiz bir dağılım yapıldı görülmektedir" ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Biz maddeleri hassas bir şekilde sizlere danışıp karar veriyoruz" diye konuştu.
Meclis, Plan ve Bütçe komisyonun oy çokluğu ile kabul edilmesi ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN