Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat:

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat:
merkez ilçe Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sosyal belediyecilik anlayışı ile kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve engelliler değer veren bir anlayış ile hizmet verdiklerini söyledi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kadın girişimci Gülseren Gürkan’a ait Otantik Pansiyon ve Kır Kahvaltısı iş yerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Sosyal projeleriyle şehirde yaşayan herkese hizmet ettiklerini belirten Başkan Eşkinat, basın mensuplarını sosyal projeleri hakkında bilgilendirdi.
Kadın girişimcilere, engellilere, çocuklara ve yaşlılara yönelik projeler ürettiklerini belirten Başkan Eşkinat, "Kadınlara değer veren iş yerlerini, mor bayraklı iş yeri olarak değerlendiriyoruz. Çocuklara yönelik projelerimiz var. Çocuklar için de bir şey yapabiliyorsam amacıma ulaşmış olurum. Yaşlılara yönelik de projelerimiz var. Biz, sosyal belediyecilik anlamında projeleri olanlara açığız. Yakında evde bakım hizmetine de başlayacağız. Engellilere yönelik projelerimiz var. Sahilde kuracağımız fayton şeklindeki otantik çay araçlarında engellilerin hizmet vermesi söz konusu. Apartmanlar çocuk okutuyor projemiz ile apartmanlarda yaşayanların ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmasını sağlıyoruz. Aracılık yapıyoruz. Sakatlar derneği gibi derneklerle ortak projelerimiz var. İmece kart çalışmamız ile tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanmasını sağlıyoruz. İmece kartımızın sadece mahalle bakkallarında geçerli olmasının sebebi mahalle bakkallarının da yaşatılması düşüncesidir. İmkanlarımıza göre elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
Süleymanpaşa Belediye Meclisinde alınan Cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi hakkında da açıklama yapan Başkan Eşkinat, mecliste alınan kararın sadece Cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesini içerdiğini ancak ibadethanelerin bireysel olarak yapılması gerektiğini düşündüğünü belitti.
Toplantı basın mensuplarının sorularının yanıtlanması ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN