Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Çalışanlarının Oscar Ödülü ’a Gelecek

Giriş Tarihi: 12.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:22
Sağlık Çalışanlarının Oscar Ödülü Tekirdağ’a Gelecek
22 yıllık sağlık çalışanı İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Soykırlı, Altın Ambulans Sağlık Ödülleri yarışmasında Şube Müdürleri kategorisinde ’Altın Ambulans Sağlık Ödülü’nün sahibi oldu.
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından düzenlenen ’Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü ve 22 yıllık sağlık çalışanı Zafer Soykırlı, ’Şube Müdürleri’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı.
Acil tıp teknisyeni, başhekim, sağlık müdürü, sağlık müdür yardımcısı, paramedik, şube müdürü, vefa ödülleri, ambulans sürücüsü, doktor, hemşire, sağlık memuru, jüri ödülleri kategorilerinde düzenlenen yarışmada 10 bin 102 oyun 6 bin 104’ünü alarak ödül kazanan Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Soykırlı, Şube Müdürleri kategorisinde aldığı zaferle Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü’ne gurur yaşattı.
Ödülün kendisini destekleyen tüm arkadaşlarının ve ekibin olduğunu belirten Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Soykırlı, ödülü sağlık çalışanlarını motive ettiğini ifade ederek, "Altın ambulans ödülü Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneğimizin acil sağlık hizmetlerine emeği geçmiş olan kişileri onure etmek ve bundan sonraki çalışma hayatlarında da daha başarılı çalışmalarını motive etmek amacıyla verilen ödül. Acil sağlık hizmeti dediğimizde il genelinde il sağlık müdürümüz, müdür yardımcımız, şube müdürümüz, ambulans servisinde çalışan başhekimimiz, başhekim yardımcımız, sahada çalışan acil tıp teknisyenimiz, paremediğimiz, hemşiremiz, sağlık memurumuz, ambulans kullanan şoförlerimiz, veri hazırlama uzmanlarımız dahil birçok kişinin emeği geçmekte. Dolayısıyla acil sağlık hizmetleri de bu saydığımız grupların başarılı çalışmaları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bunları motive etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlenmiştir. Bu etkinlik kapsamında ben de şube müdürleri kategorisinde altın ambulans ödüllerine aday gösterildim. Öncelikle beni bu ödüle aday gösteren Tekirdağ Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Şubesine çok teşekkür ediyorum. Tabi böyle bir yarışma düzenleyerek farkındalık oluşturmaları dolayısıyla Türkiye Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanına da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli bir ödül. Çünkü bizler burada yöneticiyiz. Sahada arkadaşlarımız günün 24 saati içerisinde kritik dakikalar ve saniyeler içerisinde kişilerin hayatını kurtarmada ya da bundan sonraki dönemlerde o kişinin hayatını daha iyi idame ettirmesine çalışıyorlar. Yanlış bir müdahale sonrasında insanların yatağa bağımlı kalmaması, felç kalmaması için uğraş vermektedirler. Gecenin saat 3’ünde de kişilerin evlerine özeline gitmektedirler. Gerçekten çok başarılı hizmetler yapmaktadırlar" dedi.
Sahadaki çalışanların hizmetlerini daha üst seviyeye çıkarma gayesinde olduklarını dile getiren Soykırlı, "Ben tabi bu ödülü ben aldım demiyorum. Sonuçta beni birçok arkadaşım, çalışanım emeği geçen dostlarım destekledi. Buradan onlara teşekkür ediyorum. Aslında bu altın ambulans ödülü onlarındır. Oylamaya verdikleri destek için de teşekkür ediyorum. Bir ay boyunca gerçekten çok büyük bir destek verdiler. Ödülü diğer bir tabirle de altın ambulans oscarları da diyebiliriz. Yanlış hatırlamıyorsam 10 bin 104 civarında oy kullanıldı. Benim aldığım oy 6 bin 154. İkinci 3 bin 500 civarında oy aldı, 3. Arkadaşımız da daha az oy aldı. Meslekte 22. senemi çalışıyorum. Mümkün mertebede yaptığımız işi elimizden geldiği düzeyde iyi bir şekilde yapmaya çalıştım. İletişimi her zaman üst seviyede tutmaya çalıştım. Zaten hangi meslek olursa olsun iletişimi iyi tutarsanız karşınızdakini anlarsanız empati yapmaya çalışırsanız başarılı olunacağını düşünüyorum. Mümkün mertebe bulunmuş olduğum görevlerde elimden gelen gayret sevgi ve saygıyla pozitif yaklaşımla hizmet etmeye çalıştım. Burada herhalde 22 yıllık hizmet hayatımızın faydalı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bütün dostlarıma arkadaşlarıma sahada çalışan emektar dostlarıma çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kaydetti.
Soykırlı’nın ödülünü önümüzdeki hafta alması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Çalışanlarının Oscar Ödülü Tekirdağ’a Gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN