Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapaklı Kaymakamı’ndan Halk Eğitimi Merkezi’ne Ziyaret

Giriş Tarihi: 18.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Kapaklı Kaymakamı’ndan Halk Eğitimi Merkezi’ne Ziyaret
’ın Kapaklı ilçesi Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Halk Eğitimi Merkezi’nce açılan kursları ziyaret etti. Gürbüz, geçtiğimiz yıl kurulan Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi’nin kendine ait bir binası olmaması nedeniyle, kurs yeri olarak okullardaki boş alanları değerlendirdiklerini belirtti.
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant ile birlikte Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Kurum Müdürü Osman Günel’den kurslar ile ilgili bilgi aldı. Halk Eğitimi Merkezi’nin kendine ait bir binasının olmamasından dolayı şimdilik okullardaki boş alanları değerlendirdiklerini söyleyen Kaymakam Gürbüz, başarılı çalışmalarından dolayı kurum yönetimini tebrik etti. Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret eden Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, kursiyerlerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.
İlk olarak 3-6 yaş çocuk etkinlikleri kursunu ziyaret eden Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, kursiyerlerin istek ve şikayetlerini de dinledi. Daha sonra Kadın Bluz Dikimi Kursunu ve Makinede Dantel, Piko Yapımı Kurslarını ziyaret eden Gürbüz, kursiyerlerin hem mesleği öğrenmeleri, hem de yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunmalarından memnun kaldığını ifade etti.
Kaymakam Gürbüz daha sonra Saç Bakımı ve Yapımı Kursunu ziyaret ederek, burada da kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlere kendi işlerini kurarken Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın imkanlarından faydalanabileceklerini söyleyen Gürbüz, tüm kursiyerlere başarılar diledi.
Kaymakam Gürbüz, Elde Kurdele İşi Kursu ziyaretinde ise kursiyerlerin sürprizi ile karşılaştı. Kursiyerler, Kaymakam Gürbüz’e üzerinde Kapaklı Kaymakamlığı yazan havlu işlemesi hediye etti. Bir kursiyerin yaptığı ürünleri internet aracılığı ile satabildiğini söylemesi üzerine konuşan Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, "Kursiyerlerimizin ürettikleri ürünleri değerlendirebilmeleri gerçekten mutluluk verici" dedi.
Son olarak Yaş Pasta Yapımı Kursunu ziyaret eden Kaymakam Gürbüz, kursiyerlerin memnuniyetini gördüğünü belirtti.
Halk Eğitimi Merkezi’nin kendine ait bir binasının olmamasından dolayı şimdilik okullardaki boş alanları değerlendirdiklerini söyleyen Kaymakam Gürbüz, başarılı çalışmalarından dolayı kurum yönetimini tebrik etti.
Kurum Müdürü Osman Günel ise "Şu ana kadar 90 civarında kurs açıldı. Kurum bünyesinde bilgisayar sınıfı oluşturuldu. Öğrencilere ve yetişkinlere yönelik bir spor salonu hazırlık çalışmaları devam ediyor. İŞKUR ile birlikte 3 kurs için işbirliği protokolü yaptık. Bu kurslar için sigortalı olmama şartını taşıyanlar İŞKUR’a giderek başvuru yapabiliyor. İlk olarak Engelli Bakımı Kursu başlayacak" dedi.
Osman Günel, "23 Mart’ta Yaşlı Refakatçisi kursu başlayacak. Başvuruların en geç 18 Mart’a kadar İŞKUR ile HEM Müdürlüklerine yapılması gerekmektedir. 30 Mart’ta ise Aşçı Çırağı kursu başlayacak" ifadelerini kaydetti.
İŞKUR’un kursiyerler için günlük 20 TL ücret ödediğini söyleyen Osman Günel, "Vatandaşların bu imkanlardan faydalanmalarını istiyoruz. Halk Eğitim’de herkes kendine uygun bir kurs bulabilecektir. Herkesi Halk Eğitim’e bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapaklı Kaymakamı’ndan Halk Eğitimi Merkezi’ne Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN