Pınarça İlköğretim Okulu Teknoloji Sınıfı’na Kavuştu

Giriş Tarihi: 18.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Pınarça İlköğretim Okulu Teknoloji Sınıfı’na Kavuştu
’ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Pınarça İlköğretim Okulu’na hayırsever Tazebey Metin Ercan tarafından yaptırılan Teknoloji Sınıfı, Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’ün de katılımı ile hizmete açıldı.
Pınarça İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Sami İkizler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, okul müdürleri ve hayırsever Tazebey Metin Ercan katıldı. Okul girişinde katılımcılar ile birlikte objektiflere poz veren Kaymakam Gürbüz, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant ve hayırsever Tazebey Metin Ercan ile birlikte kurdeleyi kesti.
Okula yardım için görüşmeye gittikleri hayırsever Tazebey Metin Ercan’ın Pınarça İlköğretim Okulu’na 5 bin TL maddi yardım vaadinde bulunduğunu söyleyen Okul Müdürü Havran Kaya Sökmen, "Biz okul yönetimi olarak okulumuza bir Teknoloji Sınıfı kazandırmak istiyorduk. Düşüncemizi Tazebey Metin Ercan ile paylaştık ve bu çalışmanın öğrencilerimiz için ne kadar faydalı olacağını kendisine anlattık. Sağolsun, görüşmemiz sonucunda okulumuza bu sınıfın kazandırılması için elinden geleni yapacağını söyledi. Hemen çalışmalara başladık ve sınıfımızı eğitim-öğretime hazır hale getirdik" dedi.
Çerkezköy ve Kapaklı’da daha önce de birçok kuruma yardımlarda bulunduğunu ifade eden Tazebey Metin Ercan, "Ben öyle çok zengin bir insan değilim. Fakat özellikle sağlık ve eğitim konularında elimden geldiğince yardımlarda bulunmaya gayret ediyorum. Okul Müdürümüze de böylesine hayırlı bir işe vesile olmamı sağladığı için ayrıca teşekkür ederim" diye konuştu.
Tazebey Metin Ercan’ın yaptığı yardımın, süreklilik arz eden bir yardım olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant da, "Bu hayırdan yararlanıldığı sürece hayırseverimizin amel defterine sevap yazılacaktır" diyerek Tazebey Metin Ercan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Vermenin bir gönül işi olduğuna dikkat çeken Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ise "Malı çok olan değil, gönlü zengin olan vermesini bilir. Tazebey Metin Ercan da gönlü zengin bir vatandaşımızdır" dedi.
Eğitime yapılan yardımın, yardımların en hayırlısı olduğunu söyleyen Kaymakam Gürbüz, Tazebey Metin Ercan’ın davranışının diğer hayırsever vatandaşlara da örnek olmasını temenni etti. Bu tür yardımlarda bulunabilmek için insanın çok zengin olmasına gerek olmadığını dile getiren Kaymakam Gürbüz, "Tazebey Metin Ercan, orta gelirli bir vatandaşımızdır. Fakat her şeyden önce insanlara faydalı olmak istiyor. Okul müdürlerinin böyle yardımsever vatandaşları bulup onlardan faydalanması gerekiyor. Sonuçta 5 bin TL’ye mal olan bu teknoloji sınıfı diğer okullarımızda da olabilir. Hatta bütün sınıflarımız bu şekilde modernize edilebilir" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pınarça İlköğretim Okulu Teknoloji Sınıfı’na Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN