Çerkezköy Ticaret Odası’ndan Yeni Gümrük Müdürü’ne Ziyaret

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Çerkezköy Ticaret Odası’ndan Yeni Gümrük Müdürü’ne Ziyaret
’ın Çerkezköy ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetimi, Çerkezköy Gümrük Müdürü olarak göreve başlayan Lütfü Tayfur’u makamında ziyaret etti.
Ziyarete ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İsmail Akın, Mustafa Seçkin, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy ve ÇTSO Meclis Üyesi Göksel Bozdağ katılırken, heyet Tayfur’a görevinde başarılar diledi. Çerkezköy Gümrük Müdürü Lütfü Tayfur da, ziyaretlerinden ötürü ÇTSO heyetine teşekkür etti.
ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker, "Müdür Bey’in Çerkezköy için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum" dedi. Konuşmasının devamında, ÇTSO Yönetimi olarak göreve geldiklerinden bu zamana kadar geçen süre ile ilgili kısaca bilgi veren Taha Ülker, "Öncelikle Odamıza şeffaflık kazandırdık. Kurumsal hizmetleri düzene soktuk. Tüm işlemler kısa süre içinde tamamlanıyor" ifadelerini kaydetti. Ülker, özellikle hem yönetim hem de personele yönelik eğitimlere büyük önem verdiklerini de vurguladı.
"5 YILDIZLI ODA KALİTESİNDEYİZ"
TOBB’un başlattığı Akredite Oda çalışmaları kapsamında bir yıllık çalışmanın ardından 2015 yılı itibariyle Akredite Oda unvanını kazandıklarını da hatırlatan Ülker, ÇTSO’nun artık 5 Yıldızlı Oda kalitesinde hizmet verdiğini dile getirdi. Bundan sonraki süreçte de, üyelerin ufkunu açacak, uluslararası ticarete yönlendirecek çalışmalar yapacaklarını ifade eden Ülker, üyelere yönelik çeşitli projeler geliştirileceğini sözlerine ekledi.
Ziyarette ayrıca, gümrük mevzuatı ile ilgili karşılaşılan sıkıntılar da gündeme geldi. Konuyla ilgili yapılan fikir alışverişi sonrasında, gümrük mevzuatında karşılaşılan sorunlar, gümrük iş ve işleyişi ile ilgili merak edilen konuların işleneceği bir seminer düzenlenmesi fikri üzerinde birleşilirken, ilerleyen günlerde konuyla ilgili çalışma yapılacağı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy Ticaret Odası’ndan Yeni Gümrük Müdürü’ne Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN