Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Eğitimciler Geri Dönüşüm Konusunda Eğitildi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 17:29
Tekirdağ’da Eğitimciler Geri Dönüşüm Konusunda Eğitildi
merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın (ÇEVKO) ortaklaşa düzenlediği ’Eğiticinin Eğitimi Semineri’ kapsamında Süleymanpaşa’da görev yapan eğitimciler geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.
Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen, Süleymanpaşa’daki okullarda görev yapan öğretmenler için düzenlenen seminere katılan ve açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, katılımcılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Süleymanpaşa Belediyesi olarak geri dönüşüm konusuna önem verdiklerini belirten Eşkinat, daha temiz ve mutlu yarınlar için projelerin artarak devam edeceğinin altını çizdi.
Başkan Eşkinat’ın konuşma sonrası söz alan ÇEVKO Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç, geri dönüşümün tarihçesi, tekrar kullanım, türlerine göre geri dönüşüm, ambalaj üzerindeki işaretlerin anlamları, atıkların geri dönüşümü ve geri dönüşümün faydaları konularında sunum yaptı.
BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK
Murat Anaç’ın sunumunun ardından Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde Çevre Mühendisi olarak görev yapan Tuğçe Ekici, Süleymanpaşa Belediyesi’nin geri dönüşümle ilgili çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Pil, elektronik atık, ambalaj atıkları, atık yağ, madeni motor yağları, ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşümü konusunda vatandaşların 0 850 450 59 59 numaralı telefonu arayarak Süleymanpaşa Belediyesi’nden adrese kadar gelerek birebir destek alacağının altını çizen Ekici, diğer konularla ilgili de çağrı merkezinden detaylı bilgi alınabileceğini söyledi.
Seminer sonunda eğitmenler katılımlarından dolayı ÇEVKO Eğitmen Sertifikası aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ’da Eğitimciler Geri Dönüşüm Konusunda Eğitildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN