Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çerkezköy Türkiye’ye Örnek Gösterilecek

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:22
Çerkezköy Türkiye’ye Örnek Gösterilecek
Türkiye Sakatlar Derneği ’ın Çerkezköy ilçesi Şubesi’nin çalışmaları, derneğin ülke genelindeki 65 şubesine video gösterimli CD olarak dağıtılacak.
Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Çerkezköy Sakatlar Derneği ve Yaşam Evini ziyaret ederek Dernek Başkanı Hayrettin Çetinkaya ile görüştü. Genel Başkan Boyraz, Çerkezköy Sakatlar Derneği Yaşam Evi’nin binasının Türkiye’de tek ve örnek engelli binası projesi olduğunu söyledi. Projeyi tüm ülke genelinde uygulamak istediklerini belirten Boyraz, ayrıca Engelliler Derneği Çerkezköy Şubesi’nin engelliler için yaptığı çalışmaların Türkiye Sakatlar Derneği’nin 65 şubesinde örnek teşkil ettiğini kaydetti.
Boyraz, Çerkezköy’de yapılan çalışmaların ülke genelinde de yapılması için Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’dan hem çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı hem de çalışmaları nasıl ve ne gibi yöntemlerle yaptıklarını videoya alarak 65 şubeye göndermelerini istediklerini kaydetti. Boyraz, diğer şubelerin de çalışmalarını Çerkezköy’deki gibi yapmalarını sağlayacaklarını belirtirken, "Çerkezköy Sakatlar Derneğimiz ülkemizde örnek teşkil eden derneğimizdir ve bu şubemizle onur ve gurur duyuyoruz. Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubemiz bizim göz bebeğimiz. Derneğin başında çok başarılı ve özveriyle çalışan bir Başkan var ve ekibi de aynı şekilde çok başarılı. Çerkezköy Şubemiz bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalar ile zihinsel, işitsel ve bedensel engellilerimizi sosyal yaşama bağlamaları ve onlara hayatı sevdirmeleri ve bir çoğununda yakınlarının desteği ve yardımı olmadan bir şeyler yapabilmelerini sağlamaları çok büyük bir başarı ve bir o kadar da harcanan emeğin ürünüdür. İşte biz de genel merkez olarak bu şubemizin tüm çalışmalarını yakinen takip ettiğimiz için buradaki başarılı çalışmaların diğer şubelerimizde de gerçekleşmesi için bu örnek şubemizin çalışma prensiplerini ve hayata geçirdiği projelerinden yararlanması için burada bir takım ciddi çalışmalar yaptık" dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya da "Genel Başkanımız Şükrü Boyraz, bizlerin çalışmalarını her zaman takdir etmesi bizleri bir o kadar daha çalışmaya itmektedir. Ben olmak üzere tüm yönetim kurulu arkadaşlarımın her biri gerçekten çok özveriyle çalışıyor. Çoğu kez burada daha iyi bir çalışma yapabilmek adına evimizi, çoluk çocuğumuzu, eşimizi bile unutuyoruz. Burada bir başarı var ise bu ben değil hepimizin başarısıdır. Çünkü biz burada ekip çalışması yapıyoruz. Her çalışmamızın sonunda da bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendiriyoruz ve eğer bir eksikliğimiz varsa bir sonraki çalışmamızda o eksikliğimizi telefi ederek gideriyoruz. Bizim amacımız ve çabamız engellilerimizin yaşam standardını yükseltmek ve her birini yaşama bağlamaktır. Tüm çalışmalarımızda bu yoğunlukta oluyor" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy Türkiye’ye Örnek Gösterilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN