Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödev Olarak Kaz Üretti

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:51
Ödev Olarak Kaz Üretti
’ın Çerkezköy ilçesinde lise Zeynep Yerlikaya, okulda verilen proje ödevi kapsamında kuluçka makinesini kullanarak kaz üretti.
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 10’ncu sınıf öğrencilerinden Zeynep Yerlikaya, proje ödevi kapsamında kaz üretimi yaparak dikkat çekti. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni İbrahim Kadakal konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Okulumuzda proje ödevi kapsamında çalışma yapan öğrencimiz Zeynep Yerlikaya kuluçka makinesine koyduğu yumurtaları her gün soğutma ve ıslatma çalışmaları yaparak bakımını gerçekleştirdi. Öğrencimiz projenin başlamasından bitimine kadar bunu heyecanlı bir şekilde bekledi. Bu bekleyiş meyvesini verdi" dedi.
Kaz üretiminin çok zor olduğuna vurgu yapan biyoloji öğretmeni Kadakal, "Dersimizde mitoz ve mayoz bölünmeyi işlediğimizde öğrencilerimize gelişim aşamasında elle avuçla tutulur bir şey yapalım dedim. Yumurtanın da bölünme sonucu ile ortaya çıktığını öğrencilerimize söyledik. Öğrencimiz Zeynep Yerlikaya bu projeyi yapmak istedi. Yüzde üç verim alınan çalışmadan bizler yüzde 7 verim aldık" ifadelerini kaydetti.
Öğrenci Zeynep Yerlikaya’nın 15 yumurtadan 11 kaz yavrusu ürettiğini belirten öğretmen Kadakal, "Öğrencimiz okulda her gün bakımını gerçekleştirdi. Bu başarıyı gerçekleştiren öğrencimizi kutluyoruz" dedi.
Ürettiği kaz yavruları ile birlikte poz veren Zeynep Yerlikaya, yaptığı çalışmadan çok mutlu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödev Olarak Kaz Üretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN