’da İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:51
Tekirdağ’da İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı
Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen İnovasyon Atölyesi eğitim çalışması Çerkezköy OSB Eğitim Salonunda başladı.
2-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerin açılış toplantısı Çerkezköy OSB Yönetim Binası’nda yapıldı. Açılışa Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve firma temsilcileri katıldı.
Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, inovasyonun geleceği belirleyecek olgu olduğunu belirterek, "Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yenilikçi ürünlere ve teknolojilere ihtiyacı var. Bunun yolu da inovasyondan geçer. Bu eğitimi Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren endüstriyel işletmelerde inovasyonun anlaşılması, uygulama metotlarının ortaya konulması ve inovasyon yönetimi kavramının anlatılması amacıyla düzenledik. Sadece teorik olarak kalmaması için de eğitimin içine atölye çalışmalarını kattık. Bu çalışmaya katılacak olan firmaların Ar-Ge çalışanlarının eğitimden en üst düzeyde yararlanmaları dileklerimle teşekkür ederim" dedi.
Eğitimlere 11 firmadan 26 Ar-Ge çalışanı katılacağı, 5 gün sürecek eğitimlerde İnovasyon ve Atölye Uygulamaları, Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi, Tescil- Hukuk İşlemleri, Ar-Ge İnovasyon ve Getirdiği Çözümler başlıklarında eğitimlerin verileceği kaydedildi.
Trakya Kalkınma Ajansı ile Çerkezköy OSB, Edirne OSB, Kırklareli OSB Müdürlükleri arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin daha sonra Edirne ve Kırklareli’nde de yapılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ’da İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN