Çerkezköy’de Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:17
Çerkezköy’de Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
’ın Çerkezköy ilçesinde Veliköy İlkokulu öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi. Eğitime katılan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, "Sağlık dişlerden başlar" diyerek diş bakımının önemine vurgu yaptı.
Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, Veliköy İlkokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek Sağlık Bakanlığı’ndan temin edilen diş macunu ve diş fırçaları hediye edildi. Eğitim programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Nair, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Erol Kıvrak, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Yasin Gül, Dt. Beste Öztürkler, Hemşire Nihal Saygın ve Kalite Direktörü Burhan Aydemir katıldı.
Ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çeken Kaymakam Metin Kubilay, "Bugün burada Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, Sağlık Bakanlığı’ndan temin edilen diş macunları ve diş fırçaları öğrencilerimize dağıtılıyor. Bu gibi aktiviteler, küçük yaştaki öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı alışkanlığı kazandırmak açısından oldukça önemlidir. Program kapsamında 474 öğrencimize ağız ve diş sağlığı eğitimi verilecek" diye konuştu.
İnsanın küçük yaşlarda edindiği alışkanlıkların ömür boyu devam ettiğini dile getiren Kaymakam Metin Kubilay, "Tüm bunların yanında öğrencilerimizin ve okullarımızın hijyeni konusu da oldukça önemlidir. Kaymakamlık olarak bu kapsamda başta kantinlerimiz olmak üzere okullarımızı sık sık denetliyoruz. Bu denetlemelere bizzat kendim de katılıyorum. Bu vesile ile vatandaşlarımızı ağız ve diş sağlığı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.
Amaçlarının, ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık sağlamak olduğunu belirten Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Erol Kıvrak, "Özellikle küçük yaştaki öğrencilerimize bu alışkanlığı kazandırmak çok önemlidir. Eğer onlara bu yaşta diş fırçalama alışkanlığı kazandırabilirsek, bu ömür boyu devam eder" dedi.
Konuşmaların ardından tüm sınıflara diş macunu ve diş fırçası dağıtılırken, öğrencilere dişlerini nasıl fırçalanması gerektiği ve ağız sağlığı kapsamında dikkat etmeleri gereken konular anlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkezköy’de Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN