İŞKUR Çerkezköy Hizmet Müdürlüğü’nden İşsizlere Müjde

Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
İŞKUR Çerkezköy Hizmet Müdürlüğü’nden İşsizlere Müjde
’ın Çerkezköy ilçesinde İŞKUR Hizmet Müdürlüğü, bölgedeki işsizlerin iş sahibi olabilmesi için 3 yeni kurs açacak. İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi Müdürü Adem Pusaoğlu, Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, Ön Muhasebe ve Aşçı Çırağı Kursu düzenleyeceklerini bildirdi.
İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi Müdürü Adem Pusaoğlu, özel politika gerektiren gruplara yönelik İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi ve Saray Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde ’Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi’ mesleğinde kurs düzenleneceğini açıkladı. İşsiz gençler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, işsiz kadınlar, romanlar, göçmenler ve benzeri durumda olanların kursa başvuru yapabileceklerini belirten Pusaoğlu "Kursumuz 25 kişiliktir. Kursa katılmak isteyenlerin İŞKUR’a kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kursiyer seçmeleri 5 Mayıs tarihinde saat 14:00’da İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi’nde yapılacaktır. Kurs 11 Mayıs tarihinde başlayacak, 21 Mayıs’ta sona erecektir" dedi.
Saray Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Ön Muhasebe Kursu açacaklarını belirten Pusaoğlu, "Bu kursumuz da 25 kişilik olacak. Kursa katılan işsizlerimizin İŞKUR’a kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kursiyer seçmeleri 6 Mayıs’ta yapılacak ve kayıtlar merkezimize yapılacak. Kurs, 11 Mayıs’ta başlayacak ve 21 Haziran’da sona erecek" ifadelerini kaydetti.
Pusaoğlu son olarak, özel politika gerektiren gruplara yönelik İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi ve Kapaklı Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Aşçı Çırağı Kursu açacaklarını bildirdi. Kursun, 27 Nisan’da başlayıp 30 Haziran’da sona ereceğini hatırlatan Pusaoğlu, "İşsiz gençler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, işsiz kadınlar, romanlar, göçmenler ve benzeri durumda olanlar kursa katılmak için başvuru yapabilecekler. Bu kursumuz da 25 kişilik olacak. Kursa katılmak isteyenlerin İŞKUR’a kayıt yaptırması gerekmektedir" dedi.
Pusaoğlu, düzenlenecek kurslarda, kursiyerlere günlük 20 TL kursiyer zaruri gideri ödemesi yapılacağını ayrıca kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile provizyon durumlarına göre Genel Sağlık Sigortası primlerinin İŞKUR tarafından SGK’ya yatırılacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR Çerkezköy Hizmet Müdürlüğü’nden İşsizlere Müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN