Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Milli Eğitim Müdüründen ’Miting Talimatı’ Açıklaması

Giriş Tarihi: 6.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 15:21
İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara gönderdiği iddia edilen yazı ile ilgili yaptığı açıklamada, yazının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına katılma zorunluluğu gibi bir gönderi olmadığını, sadece bir duyuru olduğunu ifade etti.
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tekirdağ ziyaretleri kapsamında Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gönderdiği iddia edilen yazının basında yer alması üzerine açıklama yaptı. İşler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tekirdağ’a gelmeden önce okullara gönderildiği ve dersleri boş olan öğretmen ve okul personelinin düzenlenecek olan törene katılmaları istendiği iddia edilen yazının duyuru niteliğinde olduğunu belirtti.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Halis İşler, "Sayın Cumhurbaşkanımız gelişi ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 18 tane kuruluşu da açılış programına dahil edildi. Bu 18 tane kuruluşun açılış bedelleri de maliyetleri de 52 trilyonluk bir bedeldir. Bunun için de valiliğimiz bütün ilçelere bu şekilde resmi bir açılış var müsait olanlar katılabilir diye bir davet gönderdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu yazıyı okullara da göndermiş. Hiçbir şekilde baskı veya zorlama ile açılışa mecbur katılacaksınız diye böyle bir şey yoktur. Okul müdürlüklerine yazılmış, dersi olmayanlar müsait olanlar gelip bu programa katılabilir. Bizim 18 tane açılışımız oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 18 tane açılışın 52 trilyonluk olduğu bir yerde Milli Eğitimden de birilerinin olması gerekiyor. Ama burada siyasi bir kimlik yoktur. Bizim burada yaptığımız şey sadece bir duyurudur. Katılım sağlansın diye bir talimat değildir. Açılış programına katılınabilir şeklinde bir duyuru yapılmıştır" ifadesini kaydetti.
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizde yaptığı toplu açılış programıyla ilgili olarak, valiliğimiz tarafından Kaymakamlıklara gönderilen yazıda, daire amirlerinin gönüllülük esasına dayanarak katılabilecekleri bildirilmiştir. İlimiz Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu yazıyı Çorlu’da bulunan okullara göndererek, yine herhangi bir zorlama yapılmaksızın, gönüllülük esasına uygun olarak dersi olmayan öğretmenlerin katılabilecekleri şeklinde duyurulmuştur" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdüründen ’Miting Talimatı’ Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN