Müftülüğü’nden ’Yetim’ Paneli

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:10
Tekirdağ Müftülüğü’nden ’Yetim’ Paneli
İl Müftülüğü tarafından Çerkezköy ilçesinde ’Her Yetime Aile Olmak’ konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, "Bir devletin içinde yetimlerin, öksüzlerin, dulların gözyaşları durmuyorsa, yetimine sahip çıkmıyorsa o devlet uygar bir devlet değildir" dedi.
Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen panele Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, İl Müftü Yardımcısı Hızır Yağcı, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nurşen Mutlu ve Koruyucu Aile Projesi Sorumlusu Suzan Kadak konuşmacı olarak katıldı.
Halim Bülbül’ün Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in ’Çocuk Sevgisi’ ile ilgili konuşmasının yer aldığı slayt gösterimi yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna, panelin Çerkezköy’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini kaydetti. Tuna, "Bir yetime aile olmak gibi önemli bir konunun anlatıldığı panel ilçemizde gerçekleştirildiği için oldukça mutluyuz. Bildiğiniz gibi devletimiz, yetimleri desteklemek adına ‘Koruyucu Aile’, ‘Gönül Elçileri’ ve ‘Evlatlık Edinme’ gibi önemli projelere imza atıyor. Fakat maalesef bu projelerin tanıtımı yeterince yapılamadı. İl Müftülüğümüzün bu konuda gerekli çalışmaları yapacağından kimsenin şüphesi yok" dedi.
"YETİMİNE SAHİP ÇIKMAYAN DEVLET UYGAR BİR DEVLET DEĞİLDİR"
Konuşmaların ardından ’Her Yetime Aile Olmak’ konulu panele geçildi. Panelin ilk konuşmasını yapan Tekirdağ Müftüsü Gürlen, "Bir devletin içinde yetimlerin, öksüzlerin, dulların gözyaşları durmuyorsa, yetimine sahip çıkmıyorsa o devlet uygar bir devlet değildir" ifadelerini kullandı.
Gürlen konuşmasında "İnsan denen mübarek varlığın gönlünü fethedemeyen medeniyet, isterse Ay’a çıksın. O medeniyet ‘Madde Medeniyeti’dir. Kainatın efendisi en çok kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesine üzülmüştür. Bugün 21’inci asra geldiğimiz halde sokaklarda garip bırakılan çocukların hesabı mahşerde bizlerden sorulacaktır" dedi.
Tekirdağ İl Müftülüğü’nce organize edilen Her Yetime Aile Olmak Paneli’ne Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, İl Müftü Yardımcısı Hızır Yağcı, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nurşen Mutlu ve Koruyucu Aile Projesi Sorumlusu Suzan Kadak, Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna, Marmara Ereğlisi Müftüsü Mahmut Çakır, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ Müftülüğü’nden ’Yetim’ Paneli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN