Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyecilik, İş Güvenliği Ve Arama-kurtarma Uygulama Ve Araştırma Eğitim Merkezi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
İtfaiyecilik, İş Güvenliği Ve Arama-kurtarma Uygulama Ve Araştırma Eğitim Merkezi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çerkezköy Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan İtfaiyecilik, İş Güvenliği ve Arama-Kurtarma Uygulama ve Araştırma Eğitim Merkezi Projesi’nin kapanış toplantısı ÇEMYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kapanış toplantısına ÇEMYO Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy OSB Halkla İlişkiler Sorumlusu Gökhan İnce, Öğretim Görevlileri ve itfaiye personeli katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan ÇEMYO Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, proje kapsamında İtfaiyecilik, İş Güvenliği, Arama-Kurtarma, Uygulama ve Araştırma Eğitim Merkezi kurularak, çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik yangın ve afetlere müdahale ile iş güvenliğine ilişkin teorik ve uygulamalı eğitimlerin verilmesinin amaçlandığını belirtti. Şişman, "Bir adet çok amaçlı havuz, bir adet yangın ve arama kurtarma kulesi inşa edildi. Ayrıca kursiyerlerin eğitimlerinde kullanılmak üzere bir adet itfaiye aracı ile farklı eğitimlere yönelik arama kurtarma ekipmanları alınmıştır" dedi.
Şişman konuşmasının sonunda desteklerinden dolayı Trakya Kalkınma Ajansına, Çerkezköy Belediyesi’ne, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’ne, Meslek Yüksek Okulu öğretim elemanlarına ve projede katkı sağlayan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
ÇEMYO Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman’ın açılış konuşmasının ardından Öğretim Görevlisi Özgün Geyiktepe tarafından proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı. Geyiktepe, "Proje için Trakya Kalkınma Ajansı ile protokol imzalandı. Daha sonra Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Eğitim ve Uygulama Alanı’nda inceleme gezisi gerçekleştirildi. 29 Ocak 2014 tarihinde de ÇEMYO İtfaiyecilik, İş Güvenliği ve Arama Kurtarma Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Çalıştayı yapıldı" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiyecilik, İş Güvenliği Ve Arama-kurtarma Uygulama Ve Araştırma Eğitim Merkezi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN