Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:40
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 7 Haziran genel seçimlerin milletin 5 haftada her şeyi gördüğünü belirterek, "Millet baktı ki bunlardan bir cacık olmaz. Ve şimdi milletimiz diyor ki herhalde yeniden erken seçim olsa benim için daha iyi olacak" dedi.
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Tekirdağ Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde düzenlenen iftara, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Ayşe Doğan ile çok partili katıldı.
İftar yemeğinde konuşan Bakan Müezzinoğlu, 7 Haziran akşamı AK Parti olarak tek başına iktidar olmayı düşündüklerini söyleyerek, "78 milyon ülke insanı olarak hepimiz şapkamızı önümüze koyduk. Şu anda 78 milyon ülke insanı düşünüyor. Acaba yarın ne olacak. Halbuki biz 7 Haziran akşamı tek başımıza iktidar olmayı düşünüyorduk. Ondan sonra ne yapacağımızı planlıyorduk. Millette nasıl olsa AK Parti, tek başına iktidar olacak diyordu öbürlerine biraz prim veriyordu. Ama bir baktı ki o prim şimdi onunda kara kara düşünmesine zemin hazırladı. Şu anda CHP’li kardeşlerimiz kara kara düşünüyor. Ne olacak bu ülkenin yarınları. Güzel hayır çıkacak. Sen de düşünmeye başladıysan hayır çıkacak. MHP’li kardeşlerim kara kara düşünüyor. Ne olacak bu ülkenin yarınları. E siz de düşünüyorsanız buradan hayır çıkacak" dedi.
"YÜZDE 60’LIK BLOK DİYEREK BALON GİBİ ŞİŞİRDİLER"
"7 Haziran seçimlerinin ilk akşamında yüzde 60 blok dediniz ama kimse o yüzde 60’lık bloğu görmedi" diyen Bakan Müzezzinoğlu, "Hatta o yüzde 60’lık bloğun yan yana gösterilmesinden gerçi öyle bir yüzde 60 da yok ama büyütmek için öyle yaptılar. Balon şişiriyorlar ya devamlı balon 3 gün sürmedi söndü. Bu ülkede yaşayan 78 milyonun kaderi balon şişirerek tahmin edilmez. Ne yazık ki bu ülkenin kaderiyle oynamak isteyenler, tuzak kurmak isteyenler bu ülkenin büyümesinden gelişmesinden o 2023’teki muasır medeniyet seviyesindeki o hedefe yürümesinden rahatsız olanlar bu millete bir tuzak kurdular ve balon şişirdiler ama balon aynı akşam patladı. Onlar da bir taraftan birbirlerine pas attılar ellerinde olmayan ve varmış gibi kabul ettikleri gibi ’Başbakanlığı sana vereyim’ dedi. Hayır, başbakanlık sende mi ki bir başkasına veriyorsun. Başbakanlığı rüyanda görerek birine pas edebileceğin bir makam mı ki birine ikram ediyorsun. Olmuyor ertesi gün diyor ki dönüşümlü başbakanlık olsun diyor. Hayrola çift kale maç mı yapıyoruz. Birinci devre burada ikinci bu kalede" ifadesini kaydetti.
"SEÇİMLERDEN 5 HAFTA GEÇTİ MİLLET HER ŞEYİ GÖRDÜ"
Milletin, 5 haftada her şeyi gördüğünü dile getiren Bakan Müezzinoğlu, "78 milyonun sorunları ile ilgili oturup da proje hazırlamayan, milletin değerlerini bilmeyen, milletin değerleriyle birlikte yarınlara yürümesi ile ilgili bir derdi olmayanlar ne yazık ki akşam farklı gece gördüğü rüyaya göre sabah farklı konuşuyorlar. Milletimiz bu 5 haftada bunu gördü. Baktı ki bunlardan bir cacık olmaz. Ve yeniden şimdi milletimiz diyor ki herhalde yeniden erken seçim olsa benim için daha iyi olacak. Şimdi bütün buna rağmen biz diyoruz ki ey CHP, milleti merkezine alıyorsan, milletin merkezini istikrara alıyorsan, 78 milyonun yarınlarını bugünden daha iyi yapma derdin varsa gel oturalım. Ey MHP 78 milyon ülke insanının yarınlarının bugünden daha iyi olması için varsan gel oturalım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN