1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:59
1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor
merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 1.Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu tüm hızıyla sahil marina alanında devam ederken yontulan taşlar da şekilleniyor.
Yüzyıllarca yaşayacak, çağdaş sanat eserlerinin Süleymanpaşa’ya kazandırılması ve kentin çağdaş sanatlar müzesine dönüştürülmesi amacıyla 1 Temmuz’da başlayan organizasyon 31 Temmuz itibariyle sona erecek. Sempozyum sonunda, dünya çapında üne sahip heykeltıraşların eserleri Süleymanpaşa’nın değişik noktalarına yerleştirilecek.
Etkinliğin sahil marina alanında halka açık bir şekilde yapılmasının halkın heykel sanatını yakından tanıması için bir fırsat olduğunu söyleyen Küratör Nermin Sözel, "Böyle bir etkinliğin halkın gözü önünde yapılması, bizim nasıl çalıştığımızı insanlara gösteriyor. İnsanlar buraya gelip bizim çalışmalarımızı yakından gözlemleme fırsatı buluyor. Ayrıca bu işin ne kadar zor olduğunu da öğreniyorlar" dedi.
Yunan sanatçı Antonıs Myrodıas, sempozyumun başarı ile sonuçlanacağını ifade ederek, "Türkiye topraklarına ayak basar basmaz kendimi evimde hissettim. Öncesinde de hatırı sayılır sayıda sempozyumda çalışmıştım. Şunu açıklıkla belirtmeliyim ki, bu gördüklerim arasında en iyi organize edileniydi. Bu kadar mükemmel organizasyon ve her istenen yardımın gayet düzgün ve profesyonelce yerine getirilmesi sayesinde çalışma rahatlıkla devam ediyor. Verimli bir çalışma için herkes yardıma hazır, tüm sanatçılar da çalışmalarını tamamlamak için sorumluluk hissediyor, böylece sempozyum başarıyla sonuçlanacak. Dostane nezaketiniz eserlerin başarıyla tamamlanmasına son derece olumlu etki yapıyor" ifadelerini kaydetti.
Sempozyuma İspanya’dan katılan Gemma Domınguez ise, sempozyuma katılmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Süleymanpaşa Belediyesi Uluslararası Taş Heykel Sempozyuma katılabildiğimiz için müteşekkiriz. Gerek etkinlik, gerek özenle planlayıp düzenlenmesine emek verenler, gerek karşılayan ekip her sanatçıyla mükemmel olarak ilgileniyor. Sempozyumu düzenleyenlere ve sahada görev yapan herkese şevkle çalıştıkları için özellikle teşekkür ederiz. Sempozyumun başarısını onlara borçluyuz. Her şey çok güzel, sempozyum için Ekrem Eşkinat’a sanata, sanatçıya verdiği değer için saygı ve şükranlarımızı sunarız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN