(Özel Haber) Balıkçılar ’1 Eylül’e Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 23.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
1 Eylül’de başlayacak olan av sezonu hazırlıklarına başlayan lı balıkçılar, ağlarını dikiyor. Ağ onarım ve bakım çalışmalarını hızlandıran balıkçılar, yeni sezondan umutlu.
1 Eylül’de başlayacak olan yeni sezona hazırlanan balıkçılar, ağ onarım ve gemi bakım çalışmalarına yoğunlaştı. ’Vira Bismillah’ demek için Tekirdağ’da yeni sezon hazırlıklarına ağ onarım çalışmaları ile başlayan balıkçılar, onarım çalışmalarının ardından gemileri bakıma alacaklarını ifade etti. Yeni sezondan umutlu olan balıkçılar, şu anda denizde palamut, torik ve sarıkanat balıkların arttığını belirtti.
Yeni sezonun bereketli geçeceğini beklediğini ifade eden balıkçı İdris Şeremet, denizde balıkların çoğaldığını, 1 Eylül’ün gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Şeremet, "Şimdi yeni sezona hazırlık yapıyoruz. 1 Eylül’e ‘Vira Bismillah’ demek için hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla ekip halinde yine yırtılan ağlarımızı tamir ediyoruz. Denizde yunusların ağlara verdiği zararları gidermeye çalışıyoruz. Daha sonra geminin bakımı ve ardından boya tersane işleri başlayacak. Teşkilatımız bütün hızla çalışıyor. Yeni sezon geliyor. Küçük balıkçılardan müjdeli haberler alıyoruz. Denizde palamut, torik ve sarıkanat arttı. Bunlar bizim için müjdeli bir haberdir. Havyar dökmek için Karadeniz’e göç eden balıklar var. Denizde ince balık var yem balık var o önemli haber. Onun için bütün hızla çalışıyoruz. Allah’ın izni ile ‘Vira Bismillah’ dediğimizde de bereketli bir sezonla açılışımızı yapmak istiyoruz" dedi.
30 yıldır balıkçılık yaptığını ifade eden Yaşar Ay, "Yeni sezonun bereketli geçmesini istiyoruz. Dileğimiz o. Yasakların kalkmasını istiyoruz. Şu anda ağ tamiri yapıyoruz. Balık tutacağımız ağın hazırlığını yapıyoruz. Sezona hazırlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Balıkçılar ’1 Eylül’e Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN