iOS'dan 5.0'a nasıl geçilir

Google, en büyük rakibi iOS'tan, en yeni işletim sistemi 5.0 Lollipop'a geçmek isteyenler için özel bir rehber yayınladı.

Giriş Tarihi: 22.10.2014 13:32 Güncelleme Tarihi: 22.10.2014 13:34
iOS'dan Android 5.0'a nasıl geçilir
Geçtiğimiz Eylül ayında resmen tanıtılan ve oldukça uzun bir süre gündemden düşmeyen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, ilgi çekici bir hamle yapmıştı. iOS, Apple'ın yeni telefonlarının çıkmasıyla birlikte 'den iOS'e geçiş rehberi yayınlamıştı.

GOOGLE, APPLE'A KARŞILIK VERDİ


Google, geçtiğimiz günlerde duyurduğu en yeni nesil işletim sistemi Android 5.0 Lollipop'a bir geçiş rehberi hazırlayarak Apple'a karşılık vermiş oldu.

DOSYA TRANSFERİ


Resmi Android web sitesinden ulaşabileceğiniz geçiş rehberi, Aynı Apple'da olduğu gibi kullanıcı Android'e geçtiğinde temel uygulamaların nasıl kullanılacağına ve dosya transferlerinin nasıl gerçekleştirileceğine dair bilgiler içeriyor. Rehber aynı zamanda mesajlaşma, kişilerle iletişime geçme veya bir e-posta hesabı oluşturma gibi uygulamalarda da öğretici nitelik taşıyor.

Söz konusu rehberde Google uygulama mağazası Google Play'e de yer vermiş. Bu rehber platform değiştirmekten sadece, işlemin uzun ve zahmetli olacağını düşündükleri için vazgeçenleri hedef almış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iOS'dan Android 5.0'a nasıl geçilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN