Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs biletinin yarı fiyatına otomobil keyfi

Giriş Tarihi: 22.10.2014 17:55
Otobüs biletinin yarı fiyatına otomobil keyfi

Akıllı telefonlara indirilen uygulamalarla, bir şehirden başka bir şehre otomobiliyle tek giden sürücülerle, aynı şehre gitmek isteyen yolcular bir araya geliyor

Yakıt tutarının yarısı ya da belli bir kısmını ödeyen yolcu, otobüse, uçağa ya da trene vereceği paradan daha ucuza Otomobil rahatlığında yolculuk edebilirken, otomobil sürücüsü ise yakıt masrafını azaltmış oluyor

Bir şehirden başka şehre tek başına gidecek sürücüler, akıllı telefon uygulamalarına ister ilan vererek isterse verilen ilanlara yanıt vererek, aracına yolcu alabiliyor. Yakıt masrafına ortak olan yolcu ise otobüs ya da uçak biletinin yarı fiyatına otomobil konforuyla yolculuk edebiliyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, son aylarda kullanımı hızla artan akıllı telefon uygulamaları sayesinde gitmek istediği yere tek gitmek istemeyen sürücülerle, daha ucuza seyahat etmek isteyenler bir araya geliyor. Bir şehirden başka bir şehre tek başına gidecek olan sürücüler, bu uygulamalara gideceği yeri, saati, kaç yolcu alacağı ve kaç liraya götürebileceği yönünde ilan verebiliyor.

Aynı şekilde, bir şehre yolculuk edecek yolcularda bu uygulamaya, gitmek istediği şehri, kendi yaşını, cinsiyetini ve en fazla kaç para verebileceğiyle ilgili ilan verebiliyor. Sürücüler ve yolcular, bu ilanlara bakarak kendilerine uygun sürücü ve yolcuyu seçebiliyor ve verilen saatte buluşup, birlikte yolculuk edebiliyor.

Bu uygulamalar sayesinde araç sahipleri hem tek başına yolculuk etmemiş hem de yakıt masrafını yarıya düşürmüş olurken, yolcular otobüs bileti fiyatının en az yarı fiyatına otomobil konforuyla seyahat edebilme şansı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs biletinin yarı fiyatına otomobil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN