Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iPhone'la ilgili yeni gelişme

Giriş Tarihi: 24.10.2014 11:05 Güncelleme Tarihi: 24.10.2014 14:00
iPhone'la ilgili yeni gelişme

Apple, Foxconn'un gelirini arttırmayı planlıyor. Peki neler değişiyor?

Apple'ın en önemli ortaklarından biri Foxconn olmuştur. Diğer bir deyişle iOS cihazlarda montaj konusunda ve bazı parçaların imalatında sorumlulukları yüksek olan akla ilk gelen şirket. iPhone'lar için talep arttıkça Tayvanlı şirketin montaj birimlerinde sayının artması gerekiyor. Foxbot stratejisinin arkasındaki en büyük nedenlerden biri.

Apple, doğruya doğru peynir ekmek gibi iPhone 6 ve 6 Plus sattı. Bununla birlikte Cupertino merkezli teknoloji şirketi Foxconn'un gelirlerinde artış yapmayı planlıyor. Daha fazla detaya bakalım.

Apple artış konusunda istekli

Çin ve Tayvan medyasında Foxconn'un tedarik zinciri kaynaklarına dayandırılan yeni bir rapor yayınlandı. Belirtilenlere bakarsak Apple, her iPhone 6 Plus başına Foxconn'un kâr marjını arttırmayı, aradaki geliri tatlandırmayı düşünüyor. Görünüşe göre Foxconn, iPhone 6 Plus başına 20 dolar alıyor. Ama rapor yapılacak arttırımla bunun 24-25 dolar olacağını vurguluyor.

Bu artış verimi arttırmak için, işçilere teşvik ve artan maaş olarak geri yansıyabilir. Eğer bu durum kısa süre içinde gerçekleşirse Foxconn'un geliri 4. çeyrekte artacaktır.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'la ilgili yeni gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN