'lardaki hata

'ın yeni nesil işletim sistemiyle ilgili kullanıcıların yaşadığı diğer problem.

Giriş Tarihi: 10.11.2014 17:46
iPhone'lardaki hata

8 çıktığından beridir 'ın en çok konuşulan işletim sistemi oldu. 8.0.1 güncellemesi sonrası oluşan sorunlar ve güncellemenin hemen geri çekilmesi mobil gündeme damga vurmuştu. Bu olay yüzüne Apple eleştiriler aldı. .1 ile durum biraz daha toparlanmış gözüküyor. 8.1.1 ise yolda, betası geliştiricilere yollandı. Tahminen kasım sonuna kadar çıkacak.

Gelelim iOS 8'de kullanıcıların karşılaştığı ilginç bir soruna daha. Arada sırada bazı tüketiciler iPhone veya iPad'inde kullanım ve bekleme süresinin aynı olduğunu belirtiyor. Yani bekleme 10 saatse, kullanımda da aynısı yazıyor. Bu sorun aslında önceki iOS sürümlerinde de vardı, ancak iOS 8'de bu hatanın oranı biraz daha yükselmiş gibi duruyor. Çeşitli forumlara bakınca ortaya çıkan sonuç en azından bu şekilde.

Eğer olur da kullanım ve bekleme süresi aynı çıkarsa bunun farklı çözümleri var. iOS cihazdaki ağ ayarlarının sıfırlanması tavsiye ediliyor. Bu şekilde sorununu çözen kullanıcılar var. Ayrı bir çözüm olaraksa cihazdaki her şeyden yani iCloud, App Store, Facebook gibi uygulama ve servislerde oturumun kapatılması, yeniden giriş yapılması gerektiği belirtiliyor. Herhangi bir şey işe yaramazsa restore etmek en temiz çözüm.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'lardaki hata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN