Amerika'da satışa çıktı

Giriş Tarihi: 14.11.2014 16:20
Galaxy Note Edge Amerika'da satışa çıktı

’un kıvrımlı ekrana sahip ilk telefonu , bugün itibarıyla Amerika’da satış çıktı.

Yeni telefonlarının piyasaya çıkışını kutlayan Samsung cephesi, Note Edge'in dayanıklılığı hakkında net konuştu.

KIVRIMLI EKRAN ÇABUK KIRILIR

Galaxy Note Edge, neredeyse kasanın yarısını kaplayan kıvrımlı ekranı yüzünden, birçok kesimde telefonun kırılgan olabileceği şüphesini doğurmuştu. Kullanıcıların kıvrımlı ekran çabuk kırılır korkusunu bertaraf etmek isteyen , resmi blog sayfasında telefonun dayanıklılığı konusunda açıklamalarda bulundu.

DÜŞMELERDE İLK HASAR METAL KASAYA

Güney Koreli şirket, 'in birçok farklı açılardan binin üzerinde düşürme testinden geçtiğini belirtti. Metal kasanın önemine vurgu yapan Samsung, düşürmelerde ilk hasarı ekranın değil metal kasanın aldığını; dolayısıyla telefonun düşürmelere karşı fazlasıyla dayanıklı olduğunu belirtti.

PARMAK VE AVUÇ İÇİ DOKUNMALARINI AYIRT EDİYOR

Galaxy Note Edge hakkındaki şüphelerden biri de yine kıvrımlı ekranın yol açabileceği yanlışlıkla dokunma konusuydu. Bu konu hakkında da açıklama yapan Samsung, telefonu parmak ve avuç içi dokunmalarını birbirinden ayırabilecek şekilde tasarladıklarını söyledi. Samsung, telefonun sahip olduğu sensörler sayesinde elde tutarken kıvrımlı kenarın etkilenmediğini, bu kısımdan faydalanmak için parmakla özellikle dokunmak gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galaxy Note Edge Amerika'da satışa çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN