Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ta e ağır

Bazı havayolu şirketleri WiFi hizmetine başladı. Ancak görünüşe göre bu biraz pahalı.

Giriş Tarihi: 16.11.2014 13:56
Uçakta internete ağır fatura

Uçuş esnasında internetin kullanıp kullanılmayacağı konusunda ülkemizde de gündeme geldi ve son olarak kullanılması yönünde karar alındı. Bu kararı önceden alan ülkelerin havayolu şirketleri ise bu hizmeti çoktan yolcularına sunmaya başladı. Ancak geçtiğimiz günlerde bu hizmetten yararlanan Jeremy Gutsche isimli yolcu büyük bir sürprizle karşılaştı.

Londra'daki Heathrow Havaalanı'ndan, Singapur'a gitmek üzere Singapur Havayolları'nı kullanan yolcu Gutsche, yolculuk sonunda 1171 dolarlık ile karşılaştı. Bu fatura Gutsche'nin yolculuk boyunca kullandığı WiFi hizmeti içindi.

Konuyla ilgili açıklama yapan yolcu, ilk olarak in çok çok yavaş olduğunu söyledi. Ayrıca hizmetin Netflix ya da YouTube gibi hizmetleri de desteklemediği için video, film vs. de izlemediğini belirtti. Yolcu, yolculuk esnasında ağırlıklı olarak e-postaları olmak üzere toplamda 155 sayfa görüntülediğini iddia etti.

Singapur Havayolları, 30 MB veriyi 28.99 dolara satıyor. Gutsche ise havayolunun her bir işlem için yaklaşık 100 dolar gibi bir para kestiğini iddia ediyor. Bakalım bu konuda havayolu şirketi ne diyecek?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçakta internete ağır fatura
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN