Türkiye'nin en iyi haber sitesi

akıllı saatin yeni detayları

'ın akıllı saatiyle alakalı yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19.11.2014 17:57
Apple akıllı saatin yeni detayları

Detaylardan yoksun bırakmak 'ın klasik huyudur. Eylül ayındaki tanıtımından sonra yanıtlanmamış bir sürü soru ortaya çıktı. Resmi Apple Watch yazılım geliştirme kitinin (SDK) 3. parti geliştiricilere açılmasıyla birlikte işler biraz daha değişmiş durumda.

WatchKit'in taranmasıyla birlikte bilinmeyen detaylara ulaşıldı. Belirtilenlere göre akıllı saatin iki farklı çözünürlüğü var. 38mm'lik Apple Watch'ta çözünürlük 272x340. 42mm'lik olanda ise 312x390 çözünürlük yer alıyor. IsThisRetina web aracında Apple Watch'un piksel yoğunluğunu hesaplamak istedim de pek söz konusu olamıyor.

Apple Watch'la ilgili olasılıklar çok. Akıllı saatin 'un pil ömrünü yüksek şekilde etkileyebileceğine dair yorumlar yapılıyor. Tabii bunun için kesin bir şeyler söylemek zor. Ama birçok işlem iPhone'da olacak, bu yüzden her sene Apple Watch değiştirmeye, kısaca yeni modelini almaya gerek olmayabilir. Apple'ın arayüze yaklaşımı da belli. Cupertino'lu şirkete göre saatin uygulamaları, iOS uygulamalarını tamamlıyor, onların yerine geçmiyor. Kesinlikle arabirimler basit olmalı. Arabirimle ilgili resmi geliştirici kaynaklarına Apple'ın web sitesinden erişebilirsiniz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple akıllı saatin yeni detayları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN