Bakan Fikri Işık: Ses kayıtlarının hepsi montaj

İzmir'de konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Şu ana kadar ses kayıtlarının orjinal olduğuna yönelik bir tek rapor yok, çünkü hepsi çok açık montaj" dedi.

Giriş Tarihi: 20.11.2014 16:50 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 16:51
Bakan Fikri Işık: Ses kayıtlarının hepsi montaj
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Şu ana kadar bu ses kayıtlarının orjinal olduğuna yönelik bir tek rapor ortaya konmadı. Konması da mümkün değil çünkü çok açıkça montaj" dedi.

Bakan Işık, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonunda bir gazetecinin "Sizin 'hissettim montaj' dediğiniz ses kayıtlarıyla ilgili adli tıb 'orjinal bunlar montaj yok' açıklaması yaptı" diyerek değerlendirmesini sorması üzerine Bakan Işık, şu cevabı verdi:

"Onlar için demedi. Arkadaşlar soru sorarken önce dersinize çalışacaksınız. Bizim söylediğimiz ses kayıtlarıyla ilgili bir adli tıbbın açıklaması yok. Ben hala aynı noktadayım. Geçen gün Plan Bütçe Komisyonu'nda da ifade ettim. Bu ses kayıtları açıkça montaj. Bunun aksine şu ana kadar bir tek rapor dahi ortaya konmadı. Adli tıbbın açıkladığı tapeler farklı tapeler. Onlara öncelikle bakın, araştırın ondan sonra bu soruyu sorun. Yoksa mahçup olma durumu olur. Şu ana kadar bu ses kayıtlarının orjinal olduğuna yönelik bir tek rapor ortaya konmadı. Konması da mümkün değil çünkü çok açıkça montaj. Dolayısıyla bu konu bizim açımızdan çok net."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Fikri Işık: Ses kayıtlarının hepsi montaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN