'ta yönetim değişikliği olabilir

Yeniden canlandırma girişiminin bir parçası olarak senaryolar ortaya atıldı.

Giriş Tarihi: 24.11.2014 17:27
Samsung'ta yönetim değişikliği olabilir

bu sene beklentilerinin altında kaldı. Yayınlanan raporlara göre kâr düşüklüğü ve pazarda pay kaybı söz konusu. Wall Street Journal'ın Koreli şirkete yakın kişilere dayandırdığı haberine göre Samsung, azalan kâr, hisse senedi fiyatlarındaki zarar ve diğer nedenlerle yüzüne oluşan durumdan çıkmak için yönetim katında değişiklik yapabilir. Aslında bu karar yeniden canlandırma girişiminin bir parçası olarak gösteriliyor. Kâr konusunda tutarlılık sağlamak için ChatOn hizmetinin de devredışı bırakılması gelişmeleri de ortaya çıktı.

Şu anda departmanın başında olan J.K. Shin, 'ın hızlı yükselişini sağladı. Ancak son dönemde mobil kısımda işler pek beklendiği düzeyde değil. Varsayılan senaryoya göre J.K. Shin mobil bölümün başından alınabilir. Bunu WSJ'ın haberinin kaynağı olan insanlardan biri söylüyor. Eğer böyle bir durum yaşanırsa 58 yaşındaki Shin, co-CEO rolünü kaybedecek.

Senaryonun devamında ise Samsung'un ev aletleri ve televizyonları başında bulunan B.K. Yoon'nun (diğer bir co-CEO) mobil birimin de kontrolünü alabileceği belirtiliyor.

B.K. Yoon'un görev yetkilerinin genişletilmesi, Samsung yönetimini yeni bir düzene sokabilir, ayrıca özellikle sayısı artan Çinli telefon üreticilerine ve artan rekabete karşı Samsung'un çevik şekilde yanıt vermesine yardımcı olabilir. Yoon mobil teknolojiyi ev aletleri kısmında da kullanarak, akıllı ev cihazlarını daha ileri taşıyabilir. B.K. Yoon bu konuda savunuculardan biri olmuştu.

Samsung'un mobil birimi ve akıllı telefonları hakkındaki genel düşünceniz nedir? Sizce yapılacak bir değişiklik Samsung'a ivme kazandırabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'ta yönetim değişikliği olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN