'dan büyük personel operasyonu !

Dünya'nın ünü telefon markası , yeni bir döneme giriyor. Bu yeni dönemde binlerce kişinin ise işten çıkarılacağı belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 17:56
Samsung'dan büyük personel operasyonu !
Son yılların en düşük kârlılık seviyesini göre , acil eylem planını devreye soktu. Özellikle çok çeşit stratejisiyle mobil pazarı domine etmeyi başaran Samsung'da tehlike çanları çalmaya başladı.

Amiral gemi modellerinde de beklediği satış rakamlarına erişemeyen Güney Koreli teknoloji devi özellikle Galaxy S3'ten sonra bu seride tekrar aynı başarıyı yakalayamadı.

Geçtiğimiz günlerde model sayısını azaltacağını duyuran şirketin dün de bazı kullanılmayan servisleri kapatacağını duyurmuştuk. Chat On gibi ölü doğmuş uygulamaların fişini çekmeye hazırlanan Samsung'un büyük bir işten çıkarma operasyonu yapacağı da ortaya çıktı.

Samsung, tümüyle mobil stratejisinde değişikliğe gidiyor. Buna göre artık şirket çok fazla model çıkarmak yerine her segmentte daha iddialı cihazlarla kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca firmanın mobil bölümünden %30'luk bir işgücünü çıkaracağı da konuşulanlar arasında. Yani yaklaşık 7 bin kişi işinden olacak.

Teknoloji devinin bu kararı henüz resmiyet kazanmadı fakat emin olamadığımız tek konu işten çıkacakların sayısı. Zira küçülme kaçınılmaz görünüyor.

Kaynak: herkesicinteknoloji.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'dan büyük personel operasyonu !
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN