En hızlı gelişen sosyal ağ Tumblr!

Sosyal platformlar arasındaki rekabet tüm hızıyla sürüyor. Yapılan son araştırmalar, giderek büyüyen Tumblr'ın en hızlı gelişen platform olduğunu ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 09:48 Güncelleme Tarihi: 27.11.2014 09:49
En hızlı gelişen sosyal ağ Tumblr!

Aylık 1.35 milyar kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı tartışmasız Facebook. Buna rağmen, büyüme hızında daha yeni ve daha niş olarak olarak görülebilecek sosyal ağların üstünlüğü bulunuyor. Global Web Index şirketinin son verileri, bu alanda en büyük ivmeyi Tumblr'ın yakaladığını gösteriyor.

BÜYÜMEDE YENİLER ÖNDE


Son 6 aylık sonuçlara göre yapılan çalışmada, Tumblr kullanıcı sayısı olarak yüzde 45'lık bir büyüme yakalamış durumda. Ağdaki aktif kullanıcı ise yüzde 120'lik büyük bir artış yakalamış görünüyor. Bu sonuçlarla Tumblr, Pinterest ve Instagram'ın önünde liderlik koltuğuna oturuyor.


LİNKED'İN İLK 3'Ü TAKİPTE


İkinci sıradaki Pinterest ise kullanıcı sayısı artışında Tumblr'ı sollasa da aktif kullanıcı artışında bir parça geride kalıyor. Yüzde 36'lık artış yakalayan Instragram'ı iş ağı LinkedIn takip ediyor.

BÜYÜK AĞLARDA DURUM STABİL


Twitter, YouTube, Google Plus, Facebook gibi eski sosyal platformlarda ise durum daha stabil. Örneğin, Facebook'un sadece yüzde 6'lık bir büyüme yakalamış durumda. Bakalım önümüzdeki dönemde sosyal platformlarda eğilimler nasıl şekillenecek?

KAYNAK: ShiftDelete.Net

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En hızlı gelişen sosyal ağ Tumblr!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN