Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Safir ekranlı geliyor

Safir ekrana sahip 'lar tekrardan gündemde. İflas eden 'ın yerine geçecek isim belli oldu.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 17:37
Safir ekranlı iPhone geliyor

GT Advanced'ın sürpriz şekilde iflas bayrağını çekmesinden sonra 'ın safir cam ekranlar için planları durma noktasına ulaşmış görünüyordu. Sonuçta , Cupertino merkezli devin ana safir tedarikçisiydi. İflas ve koruma için başvurudan sonraki süreç ise bir hayli karıştı.

Şimdi işler biraz daha değişmek üzere. safir hikayesinde önemli bir rol oynayabilir. Yeni bir rapora göre Foxconn, Çin'de yeni bir tesisle safir üretimi yapmaya hazırlanıyor. Yeni raporun detaylarına birlikte bakalım.

Foxconn safir ekranda oyun kurucu mu olacak?

China Economic Weekly tarafından yayınlanan yeni raporda Foxconn'un Çin'de Henan'da bulunan Zhengzhou şehir hükümetiyle yeni bir tesis kurmak için anlaşma yaptığı belirtiliyor. Anlaşma salı günü imzalanmış. Tesis 133 hektarlık arsa üzerine kurulacak. Fabrikanın Apple'ın yeni nesil cihazlarında kullanılmak üzere safir cam üretmesi bekleniyor.

Pazar gözlemcileri Apple'ın yeni nesil akıllı telefonlarında safir ekran planlarından vazgeçmediğini ortaya koydu. Cupertino'lu şirketin çizilmeye dayanıklı ekranları benimsemeye devam ettiğini söyleniyor.

Tüm bu gelişmelere karşın yeni bir fabrikanın kurulması uzun bir süre alacaktır. Foxconn gelecekte Apple'ın safir ekran tedarikçisi haline gelebilir, yüksek ihtimalle 2015'teki 6S ve 6S Plus modellerinde safir cam olmayacak. Apple zaten S modellerinde aynı tasarımda devam ederken, iç bileşenlerinde yükseltmeler yapıyor. Olasılıklar 7 üstüne.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Safir ekranlı iPhone geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN