'ta işten çıkarmalar söz konusu

Giriş Tarihi: 1.12.2014 15:32
Samsung'ta işten çıkarmalar söz konusu

Güney Koreli şirket yıllık değişim sürecinde ne yapmayı planlıyor?

'ta yıllık değişim süreci yaklaşırken Samsung çalışanları arasında işini kaybetme kaygısı başladı. Aralık ayı başlarında insan kaynakları yeniden bir düzenlemeye gidiyor. Bu dönemde özel promosyonlar, transferler ve işten çıkarmalar duyuruluyor. Bu yüzden aralık ayı en korkunç ay olarak nitelendirilebilir.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin yükselişi ve Apple ile olan rekabet Samsung'a bu sene darbe vurdu. Samsung beklediği kârın altında kaldı. Koreli şirketin küresel akıllı telefon pazar payı küçüldü ve son üç yıl içinde en kötü kazancı elde etti. Spekülasyonlar mobil bölümü başında bulunan J.K. Shin'in de görevden alınması dahil, önemli değişiklikler olabileceği yönünde.

Güney Koreli yerel bir gazete haberine göre Samsung mobil bölümde yönetim kurulu pozisyonlarını %20 veya %30 oranında küçültebilir. Bir çalışan insanların çok huzursuz olduğunu ve ne olacağını bilmediğini söyledi. Samsung konuyla herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı. Eleştirmenler Samsung'un bu sene zayıf performans gösteren mobil departmanda yüksek olasılıkla bazı yöneticilerin ve bir kısım çalışanın işine son vereceğini ileri sürüyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'ta işten çıkarmalar söz konusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN