Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslında hiçbir özelliği yok

Ama yine de binlerce kişi bu ürünü alıyor.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 11:57
Aslında hiçbir özelliği yok

KickStarter projesi olarak yola çıkan, gerekli bağış miktarını toplayınca da geçtiğimiz günlerde satışa sunulan NoPhone, hemen hemen hiçbir özellik barındırmadığı göz önüne alınırsa iyi bir ilgi görmüş gibi. Gelen bilgilere göre bu ürün, şu aralar tatil günlerinde 2 binden fazla satılmış. 12 dolar fiyat etiketi bulunan 'nun bir de 18 dolara satılan selfie - öz çekim versiyonu da var.

"Peki ne işe yarıyor bu telefon?"

Aslında birçok kullanıcı için "hiçbir işe yaramıyor" diyebiliriz. Çünkü aldığınız ürün, yalnızca plastik bir telefon maketi. Hepsi bu. Selfie modelinin ise ön tarafında kamera tasarımı bulunuyor, o kadar. Amaç, telefon bağımlılığını azaltmak, telefon kullanmaya ihtiyaç duyduğunuzda elinize bu ürünü alarak aslında hiçbir şey yapamayacağınızı görmek ve böylece bağımlılığınıza son vermek. Tabii elektronik ürün olmadığı için zararlı dalgalar da yaymıyor.

"Peki bağımlılığa son vermek için böyle bir şeye gerek var mı?" derseniz, bizce gerek yok. Elinize aynı boyutlarda bir tahta parçası ya da bir oyuncakçıdan alacağınız oyuncak telefonla da benzer şeyi yapabilirsiniz. Aslında iş, sizin kafanızda, düşünce yapınızda bitiyor.

Aşağıdaki tabloda da göreceğiniz üzere, NoPhone, iPhone 6 ile kıyaslanmış. Hiçbir elektronik özelliği yok. En güzel özelliği olarak ise gerçek olarak yüzyüze insanlarla görüşmenize (telefonu elinizden bırakın da yanınızdakilerle sohbet edin diyorlar yani) imkan sunması.

Siz ne dersiniz?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslında hiçbir özelliği yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN