Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014’ün hayal kırıklığı oyunları

2014’te büyük beklentilerle gelen, ancak hayal kırıklığı yaratan oyunları bir araya getirdik. İşte geride bırakmaya hazırlandığımız yılın beklentilerin altında kalan oyunları…

Giriş Tarihi: 16.12.2014 10:58 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 10:59
2014’ün hayal kırıklığı oyunları

Oyun konusunda da hayal kırıklıkları ile karşılaşılan bir yıl oldu 2014. Watch Dogs, The Sims 4 gibi bazı oyunlar 'bu kadarı da olmaz' dedirtti… İşte 2014'ün oyun dünyasındaki hayal kırıklıkları…

Watch Dogs


Oyun daha çıkmadan bıraktığı sansasyon inanılmazdı. Bir adam, elindeki aygıtla trafik ışıklarını kontrol ediyor, gizemli görünümüyle dikkat çekiyor, oyundaki grafikler de 'vay be oyun dünyası nereye gidiyor be kardeşim' nidalarına yol açıyordu. Bekleyiş, baya da uzun sürdü ve eşine az rastlanan bir 'daha var olmadan fenomen' oyun halini altı Watch Dogs. Yayınlanan videoları inanılmazdı, herkes heyecanla onu beklemekteydi ve nihayet yayınlandı.

Bir yutturmaca olduğu konusunda hemen tüm otoriteler hemfikirdi. Oyun, bazı dersler de verdi; bir oyunun demosu ya da videolarına bakarak kalitesi hakkında yargıya varılmamalıydı. Maalesef varıldı, hatta oyun piyasaya çıktığında herkesten önce incelemesini yayınlama derdine düşen bazı popüler oyun siteleri, oyun oynanmadan yazılar yayınladı. Rezalet bir müddet görülemedi, bu arada satışlar da devam ediyordu. Ve Watch Dogs, büyük bir satış başarısı yakaladı, ama oyun dünyasında yılın en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Teşekkürler Watch Dogs!

Assassin's Creed Unity


Assassin's Creed oyunlarının belki de en büyük hayal kırıklığı oldu Unity. Oyunda o kadar çok hata vardı ki oyunun geliştiricisi, Assassin's Creed Unity'i satın alanlara ücretsiz oyunlar hediye etti, özür mesajları yayınladı. Ama bu oyun serisi büyük bir fenomendi işte, milyonlarca oyun meraklısı büyük paralar vererek satın aldı Assassin's Creed oyunlarının bu devasa hayal kırıklığını.

The Sims 4


Sims serisi, yaşam simülasyonu türü oyunların eşanlamlısıdır, rakipleri vardır ama hemen hepsi Sims oyunlarından ciddi oranda 'aşırılmış' şekildedir. The Sims serisinin önemli bir özelliği de oyunun yayınlanmasının ardından çok sayıda ek paketin de gelmeye başlamasıdır. Oyunun dinamik yapısı, fanatiklerine yaşattığı serüvenlerin ardı arkası kesilmez. Her neyse işte o ek paketler bitti ve yepyeni The Sims 4, 2014'te sahne aldı.

Klasik The Sims formundan çıkıldığı yönünde ortak görüşe neden olan oyun yoğun olarak eleştirildi, ana fikir şuydu; 'bu kadar da değiştirilmemeliydi' ve birçok oyun otoritesi tarafından 2014'ün beklentileri boşa çıkaran beş oyunundan biri olarak gösterildi.

Thief


Thief, oyun severler için gizlice tamamlanan görevler türündeki binlerce oyundan biri olarak karşımıza çıktı. Adamlara yaklaş, hakla temasına dayalı oyun, kendini tekrarlıyordu, sıkıcıydı. Büyük beklentilerle ve hatrı sayılır bir reklam kampanyasıyla gelen oyun, gerek atmosferi gerekse tekdüze oynanışıyla yılın en büyük hayal kırıklıkları arasında yer aldı.

KAYNAK - ShiftDelete.Net

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014’ün hayal kırıklığı oyunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN