: Touch Lux

Yerli yatırımla hayata geçen e-kitap okuyucu ’nun Touch Lux modeli merkezimize konuk oldu.

Giriş Tarihi: 17.12.2014 17:28
İnceleme: Calibro Touch Lux

Her şeyin dijitale taşındığı günümüzde kitaplar için de dönüşüm kaçınılmazdı.

Matbaalar halen kitap basmaya devam ediyor. Kitapçıların bestseller bölümlerinde halen basılı kitapları görüyoruz. Ancak e-kitap sektörü de istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

E-kitaplar için en iyi kullanıcı deneyimi sunabilmek için geliştirilen e-kitap okuyucular, her geçen gün daha çok kitapseverle buluşuyor. Kitapseverler başta kitap kokusundan vazgeçmek istemeseler de tüm kitaplarını küçük bir cihazda yanlarında taşıma fikri onlara da artık cazip geliyor.

E-kitap okuyucuları tablet ve diğer mobil cihazlarla karşılaştırmadan değerlendirmek gerekiyor. E-kitap okuyucuların en önemli iki özelliğini, gözleri yormayan ekran ve uzun pil süresi olarak sıralayabiliriz.

Ergonomik ve şık tasarım

Birçok e-kitap okuyucu da olduğu gibi 6 inçlik bir ekrana sahip olan Touch Lux,174,4 x 114,6 x 8,3 mm ölçülerine ve 208 gr. ağırlığa sahip. Plastik malzemeden üretilen cihaz, ergonomik tasarımıyla tek elinizle de rahatça kitap okumanıza olanak sunuyor. Kullanılan malzeme elde kayma yapmadan rahat bir tutuş konforu sunuyor.

Cihazın ekranı kitap boyutuna göre biraz küçük diyenler olabilir. Tek bir kitap sayfasını iki ayrı sayfada görüntülemek istemezseniz font büyüklüğünü değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihaz dokunmatik ekrana sahip olsa da sayfa geçişleri için ekranın altındaki fiziksel tuşları kullanmak daha kolay. En çok ihtiyaç duyulan fiziksel tuşlar sağ alt bölümde olduğundan sağ elini kullananlara tek elle bile kolay erişim sunuyor.

Sağ alt köşedeki menü düğmesinden ayraç, arama, ayarlar, ekran döndürme, not alma ve sözlük gibi en çok ihtiyaç duyulan özelliklere erişim sağlanmış.

ARKADAŞINA GÖNDER
İnceleme: Calibro Touch Lux
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN