, pazarına giriyor

Giriş Tarihi: 18.12.2014 14:39
Lenovo, Türkiye pazarına giriyor

Bilgisayar pazarında yoluna devam eden , şimdi de akıllı telefon pazarında kozlarını oynayacak.

Lenovo'nun Motorola'yı satın alması, teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi de 'nun ile neler yapacağı, neler duyurup hangi pazarlarda faaliyet göstereceği merakla bekleniyor. Dün yaptığımız haberimizde, Motorola'nın kısa süre sonra Çin'de bir duyuru yapacağından söz etmiştik. Orta seviyeye yönelik bir duyuru yapması beklenen Motorola'nın bu telefonunun ülkemizde satılma ihtimali de var. Ek olarak bildiğiniz gibi Nexus 6'nın üretiminin arkasında da Motorola bulunuyor.

Şimdi de gelelim yeni bilgilere...

Lenovo Türkiye, önümüzdeki günlerde Türkiye'de bir lansman düzenleyecek ve bu lansmanda yeni telefon ya da telefonların ilk kez tanıtılması bekleniyor. Henüz ürünler hakkında bir bilgi vermeyen yetkililer, cep telefonu lansmanı öncesinde bazı anlaşmalar imzaladığını duyurdu.

Lenovo, akıllı telefon distribütörü olarak Indeks Bilgisayar ve Turkcell kanalındaki akıllı telefon distribütörü olarak da KVK ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Bu da yeni telefonların bu kanallar aracılığıyla ülkemizde satılacağını gösteriyor.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi, Motorola'nın hazırladığı Nexus 6'nın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı. Evet, bu telefon büyük ihtimalle ülkemize gelecek, ancak bu telefonun Lenovo ile bir ilgisinin bulunmayacağı bilgisini almıştık. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Tabii yeni anlaşmalar sonucuna farklı sonuçlarla da karşılaşabiliriz. Yeni detaylarla karşınızda olacağız.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lenovo, Türkiye pazarına giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN