Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 19.12.2014 11:23 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 00:53
İnceleme: Turkcell TV Plus

’in yenilenen ve televizyon yayın platformu ’ı mercek altına alıyoruz.

Televizyon, 20'inci yüzyıla damgasını vuran ve halen dünyanın en yaygın ve en hesaplı eğlence aracı olarak kabul görüyor.

Günümüzde tüplü şişman analog televizyonlar yerlerini ince ve zarif tasarıma sahip dijital televizyonlara bıraksalar da evlerimizin baş köşesindeki yerleri değişmedi.

İnternet sonrasında televizyon yayıncılığı için dönüşüm kaçınılmazdı. Bilgisayar üzerinden mi televizyon seyredeceğiz yoksa televizyon üzerinden mi internete bağlanacağız sorusu çoktan yumurta tavuk hikayesine döndü. Akıllı televizyonlar internete bağlanırken internet üzerinden tüm televizyon yayınlarına erişilebiliyor. İnternetle birlikte yayın akışına bağımlılık sona ererken tek yönlü televizyon yayıncılığı da yerini interaktif yayın anlayışına bırakmaya hazırlanıyor.

Bu dönüşüm sürecinde televizyon yayın sinyallerini karasal ya da uydu anten yerine internet üzerinden alan dijital yayın platformları ortaya çıktı.

İşte bu platformlardan birisi de Turkcell TV Plus.

Lafı daha fazla uzatmadan yaklaşık 3 aydır kullandığım Plus deneyimime geçiyorum.

'ı teknik tanımla IPTV (Internet Protocol television) olarak adlandırmak mümkün. Ancak Turkcell, bu yayın platformunu IPTV olarak adlandırmıyor. Teknik tanımlara fazla takılmadan yayın platformunun detaylarına geçelim.

Fiber şart, kurulum kolay

Turkcell Superonline fiber şebekesi üzerinde çalışan Turkcell TV Plus kutusunu çalıştırmak için kablolu internet bağlantısını kurmak gerekiyor. Evinize Turkcell Superonline Fiber internet hizmeti sunuluyorsa fiber internet abonesi olmadan da sadece Turkcell TV Plus abonesi olmak mümkün. Teknik servisin yaptığı kurulum sonrası HDMI kablo aracılığıyla televizyona bağlanan Turkcell TV Plus dünyasına giriş yapıyorum.

İNCELEMENİN DEVAMI İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Hasan Genç

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnceleme: Turkcell TV Plus
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN