ler hesabı açacak

ABD'de yargıç, lerin açarak suçlular hakkında arama yapabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22.12.2014 19:22
Polisler sahte Instagram hesabı açacak

Ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram giderek büyüyen bir ağ haline geldi. Zira Instagram'ın bu hızlı büyümesi, onu aylık aktif kullanıcı konusunda Twitter'ın bile önüne geçirdi. Son olarak geçtiğimiz günlerde sahte hesaplara savaş açan , binlerce hesabı silmişti. Şimdi ise hukukçular lerin, suçluları yakalamak için Instagram hesabı kullanmasında bir sorun görmediklerini söylüyorlar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan New Jersey'de Bölge Yargıcı olan William Martini, polislerin Instagram'da sahte hesap açarak suçlular hakkında araştırma yapmak için herhangi bir arama iznine ihtiyaç olmadığını söyledi. Şüphelilerin halka açık paylaştıkları fotoğrafların izlenmesinde herhangi bir mevzuata aykırılık bulunmadığı kanaatine varan yargıç, takip için izin isteyen profillerin de erişim için diğer hesaplara izin vermesi durumunda kişinin rızasının oluştuğunu söyledi.

Şu an Martini'nin bu kararı sadece New Jersey bölgesini kapsıyor tabii ki de. Ancak bu kararı ilerleyen zamanlarda ABD'nin diğer eyaletlerinde de görebiliriz. Hatta başka ülkelerde de. Bu konuda en düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisler sahte Instagram hesabı açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN